Nasze majowe Montessori część 2

Nasze majowe Montessori część 2

Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia prawopółkulowe Edukacja Edukacja matematyczna Edukacja Montessori Materiał językowy Materiał praktyczny Materiał sensoryczny Motoryka mała i terapia reki Nauka czytania Wzrokowe obrazy samogłosek 0

Powoli rozszerzam podstawową bazę naszego Montessoriańskiego maja. Przygotowałam wczoraj Milence kolejne pomoce w temacie kwiatowym.

SLONECZNIKI

Jako pierwszą pomoc przygotowałam jej planszę do zabawy łączącą materiał sensoryczny z materiałem matematycznym.

Na początku za pomocą szczypiec, a później paluszkami będzie układała nasiona słonecznika na kwiatach. Na każdym kwiatku ma się znaleźć tyle pestek słonecznika ile wskazuje cyfra.

IMG_5838

 

Do materiału językowego przygotowałam jej planszę, również ze słonecznikami. Na planszy będzie układała na moje polecenie odpowiednie samogłoski i sylaby na których są pszczółki.

IMG_5842

 

Trzecią i ostatnią pomocą jaką jej wczoraj przygotowałam z zakresu materiału kosmicznego i językowego zarazem, jest prosta układanka na podstawie której będziemy czytać słowa globalnie i dopasowywać je do odpowiedniej części kwiatu, co jak widzicie na zdjęciu wcale nie jest takie proste 😉

Kto zauważył błąd? 😉

IMG_5849

 

W międzyczasie nie próżnowałyśmy 😉 Milenka założyła już własny mini ogródek. Sama wsypała ziemię, zasadziła rozmaryn i wysiała bazylię, maciejkę oraz goździki.  Teraz codziennie pilnie dogląda swoich upraw, dba o nie, podlewa i czekamy aż wykiełkują pierwsze nasionka.

IMG_5812

Wszystkie pomoce które przygotowałam Milence możecie kupić lub pobrać za darmo w moim sklepie.

  1. Układanka – budowa kwiatu w pliku pdf
  2. Słoneczniki – plansza do liczenia w pliku pdf
  3. Słoneczniki – samogłoski i sylaby w pliku pdf
  4. Słoneczniki – samogłoski i sylaby.  Produkt wydrukowany, do wycięcia i laminowania
  5. Słoneczniki – samogłoski i sylaby. Produkt wycięty, zalaminowany, gotowy do użytku
Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.