Nasze majowe Montessori część 2

Nasze majowe Montessori część 2

Powoli rozszerzam podstawową bazę naszego Montessoriańskiego maja. Przygotowałam wczoraj Milence kolejne pomoce w temacie kwiatowym.

SLONECZNIKI

Jako pierwszą pomoc przygotowałam jej planszę do zabawy łączącą materiał sensoryczny z materiałem matematycznym.

Na początku za pomocą szczypiec, a później paluszkami będzie układała nasiona słonecznika na kwiatach. Na każdym kwiatku ma się znaleźć tyle pestek słonecznika ile wskazuje cyfra.

IMG_5838

 

Do materiału językowego przygotowałam jej planszę, również ze słonecznikami. Na planszy będzie układała na moje polecenie odpowiednie samogłoski i sylaby na których są pszczółki.

IMG_5842

 

Trzecią i ostatnią pomocą jaką jej wczoraj przygotowałam z zakresu materiału kosmicznego i językowego zarazem, jest prosta układanka na podstawie której będziemy czytać słowa globalnie i dopasowywać je do odpowiedniej części kwiatu, co jak widzicie na zdjęciu wcale nie jest takie proste 😉

Kto zauważył błąd? 😉

IMG_5849

 

W międzyczasie nie próżnowałyśmy 😉 Milenka założyła już własny mini ogródek. Sama wsypała ziemię, zasadziła rozmaryn i wysiała bazylię, maciejkę oraz goździki.  Teraz codziennie pilnie dogląda swoich upraw, dba o nie, podlewa i czekamy aż wykiełkują pierwsze nasionka.

IMG_5812

Wszystkie pomoce które przygotowałam Milence możecie kupić lub pobrać za darmo w moim sklepie.

  1. Układanka – budowa kwiatu w pliku pdf
  2. Słoneczniki – plansza do liczenia w pliku pdf
  3. Słoneczniki – samogłoski i sylaby w pliku pdf
  4. Słoneczniki – samogłoski i sylaby.  Produkt wydrukowany, do wycięcia i laminowania
  5. Słoneczniki – samogłoski i sylaby. Produkt wycięty, zalaminowany, gotowy do użytku

Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *