Współpraca

Witam!

KreatywneWrota.pl to młody lecz jeden z najszybciej rozwijających się blogów w polskiej blogosferze. Od razu został zauważony i szybko przyciąga czytelników.

KreatywneWrota.pl to miejsce w którym spotykają się rodzice dzieci zdrowych, którzy chcą wspomóc rozwój swoich dzieci, rodzice dzieci z różnego typu dysfunkcjami, szukający pomysłów na kreatywne, rozwijające zabawy wspomagające terapię ich dzieci, a także specjaliści: logopedzi, pedagodzy, psycholodzy. To świetna, bardzo zaangażowana, lojalna, powracająca społeczność, która bierze czynny udział w tworzeniu bloga i Fan Page: często i chętnie komentują, nie pozostają bierni.

Jeśli chciałbyś nawiązać dłuższą lub krótszą współpracę, zrobić ze mną coś twórczego napisz do mnie na adres: marzena@kreatywnewrota.pl

 

Współpracuję i polecam:

 

Wydawnictwo WiR – specjalizujące się w publikacjach przeznaczonych dla nauczycieli, logopedów, terapeutów, rodziców i dzieci.

Proponowane przez nich serie wydawnicze powstają z myślą o dzieciach, zarówno prawidłowo rozwijających się jak i tych borykających się z zaburzeniami komunikacji językowej. Oferują pomoce przygotowane w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna NaukaCzytania®).

Wydawnictwo Edukacyjne – specjalizuje się w publikacjach przeznaczonych dla nauczycieli, terapeutów, logopedów, rodziców i dzieci.

Podstawowym produktami wydawnictwa są serie “Kocham Czytać” pakiet zeszytów służących do wczesnej nauki czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną ® prof. Jagody Cieszyńskiej oraz “To lubię!” do nauczania języka polskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach. Ofertę podręcznikową uzupełniają starannie opracowane metodycznie i merytorycznie pomoce dla ucznia i nauczyciela, a więc plany pracy, sprawdziany, testy, scenariusze lekcji. Wynikiem bezpośredniej współpracy WE z ośrodkami naukowymi, głównie krakowskimi uniwersytetami – Pedagogicznym i Jagiellońskim są publikacje z zakresu logopedii, pedagogiki i historii literatury.

Wydawnictwo prowadzi również Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli, organizujący warsztaty dla logopedów i nauczycieli różnych etapów kształcenia. Tworzy w ten sposób nowoczesną formułę oficyny, zbliżoną do instytutu naukowo-dydaktyczno-wydawniczego.

Elżbieta i Witold Szwajkowscy – Autorzy książek, gier, zabawek i pomocy dydaktycznych, a także różnych pomysłów na łączenie rymowanych tekstów z zabawami i grami edukacyjnymi dla dzieci.

Na rynku dziecięcej literatury edukacyjnej debiutowali w 2012 r. w Wydawnictwie Harmonia książką „Na każdą porę roku. Słucham, oglądam, wyobrażam sobie, analizuję”. W kolejnych dwóch latach w tymże Wydawnictwie ukazało się kilkanaście kolejnych książek. Obecnie mają w swoim dorobku ponad 30 wspólnych publikacji, wydanych w różnych wydawnictwach.

Są to bogate zbiory rymowanek, służących rozwojowi mowy i doskonaleniu wymowy – od zabaw dźwiękonaśladowczych dla dzieci dopiero uczących się mówić. Poprzez ćwiczenia logopedyczne utrwalające prawidłową wymowę. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz książki i wydawnictwa nieksiążkowe o charakterze ogólnorozwojowym, które mogą mieć różnorodne zastosowania edukacyjne.

Jako autorzy, zwracają szczególną uwagę na to, aby teksty były poprawne językowo, prawidłowo zrymowane i zrytmizowane, a także dowcipne i czasem zaskakujące swoim przesłaniem lub pointą. Dbają także o to, aby ich książki były atrakcyjne również dla dorosłych, którzy czytają je dzieciom, ponieważ dzieci bezbłędnie wyczuwają, że osoba dorosła jest znudzona czytanym tekstem i tracą zainteresowanie słuchaniem…

Zajmują się również wymyślaniem i projektowaniem gier, zabawek i pomocy dydaktycznych. Wiele z nich było prezentowanych na licznych targach branżowych, w tym na World Didac w Bazylei, gdzie zdobywały nagrody i wyróżnienia.

Karty Grabowskiego – wyłączny wydawca Kart Grabowskiego: „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne”. Od 20 lat bawią się matematyką, a wraz z nimi rodzice, nauczyciele i przede wszystkim… dzieci!

Dzieci, grając w karty, tak naprawdę nie zauważają kiedy nauka staje się zabawą. Sprzyja temu szeroki wachlarz gier i zabaw autorstwa Andrzeja Grabowskiego – od pasjansów, gier jednoosobowych, aż po gry zespołowe – na czas i z nutką rywalizacji. Od ponad 12 lat organizują warsztaty edukacji matematycznej. Są organizatorami akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, a także Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia. Ich główna myśl i motto działalności to łączenie matematyki z zabawą.

Blue – Sky Grzegorz Gadomski: pomoce edukacyjne i rozwojowe dla dzieci.

Unikatowe, ręcznie wykonywane, z dbałością o najdrobniejszy detal, pomoce dla dzieci zdrowych i z deficytami wspomagające edukację i terapię dzieci poprzez zabawę. Blue – Sky to drewniane pomoce z duszą, tworzone z pasją i miłością do dzieci.

Buu – Strasznie Fajne Zabawki

Projekt stworzony dzięki pasji i na bazie wcześniejszych doświadczeń jego pomysłodawców. Kreują, projektują i produkują gry i zabawki, które mają za zadanie nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć. Ich dewizą jest wykorzystywanie do produkcji wyłącznie materiałów naturalnych i ekologicznych: drewna i papieru.