Loteryjka obrazkowa zwierzęta leśne i wiejskie

Loteryjka obrazkowa zwierzęta leśne i wiejskie

Loteryjka Tulula

W nasze ręce trafiła ostatnio loteryjka obrazkowa od Tulula: Zwierzęta leśne i wiejskie, którą chciałam Wam serdecznie polecić.

Co to jest loteryjka obrazkowa?

Loteryjka obrazkowa Tulula jest jedyna w swoim rodzaju. Dzięki niej poszerzamy dziecięcy świat, pokazujemy, jak wiele jest ciekawych rzeczy wokół nas, ile jeszcze można się dowiedzieć.

Loteryjka ta:

usprawnia logiczne myślenie,

ćwiczy koncentrację,

wzbogaca słownictwo,

rozwija spostrzegawczość.

 

Zawartość pudełka

Pudełko zawiera 4 kartonowe plansze i 40 żetonów z wizerunkami zwierząt. Sugerowany wiek dziecka to od 3 do 5 lat. Pozwolę sobie z tym się nie zgodzić. Pracuję na niej z prawie 6 letnią Milenką i każda nasza rozgrywka wzbudza jej ogromny entuzjazm. Milenka uwielbia loteryjki, między innymi dlatego, że za każdym ich wyjęciem z pudełka możemy bawić się w inny sposób – dostosowując zabawę i ćwiczenia do rzeczy które w danej chwili chcę z nią ćwiczyć.

Do loteryjki dołączona jest instrukcja z propozycjami zabaw.

Instrukcja pokazuje krok po kroku, jak można pracować z dzieckiem, tak więc bez najmniejszego problemu poradzicie sobie z pracą na loteryjce, nawet nie znając zasad pracy z loteryjkami.

Jak my pracujemy?

Nazwij i wyszukaj

Kładziemy na środku stołu jedną planszę loteryjki oraz wszystkie żetony ze zwierzętami z występującymi na tej planszy. Żetony odwracam ilustracjami do dołu. Każdy gracz po kolei wybiera jeden żeton, na głos mówi jak nazywa się zwierzę i wyszukuje je na planszy. Jeśli uda mu się znaleźć – żeton jest jego. Jeśli nie – żeton wraca do puli. Wygrywa ta osoba która ma więcej żetonów.

Tę samą grę rozgrywamy jeszcze w pełnej wersji – czyli na stole wykładam 4 plansze loteryjki i wszystkie żetony. Dodatkowo dodaję wtedy element odliczania – czyli małą klepsydrę.

 

Loteryjka Tulula

 

 

Dopasuj zwierzątka

To wariacja poprzedniej gry. Na stole wykładam plansze loteryjki i żetony. Gracze po kolei losują żeton i opowiadają przeciwnikowi jakie zwierzę jest na ilustracji. Używają do tego gestów, dźwięków charakterystycznych dla danego zwierzęcia lub jego opisu. Nie wolno wymienić jego nazwy – to przeciwnik odgaduje nazwę. Jeśli odgadnie poprawnie otrzymuje żeton i układa go pod planszą na której wcześniej musi wyszukać dane zwierzę. To wariant gry kooperacyjnej – tu nie ma wygranych i przegranych a cała zabawa polega na tym, aby jak najtrafniej opisać przeciwnikowi zwierzę.

Jeśli przeciwnik nie odgadnie – wtedy żeton wraca do pudełka i już nie pojawia się ponownie na stole. Gracze dzięki współpracy starają się aby jak najwięcej żetonów było dopasowanych do plansz.

Loteryjka Tulula

 

 

Znajdź…

Układam na stole jedną planszę i wszystkie żetony ułożone ilustracjami do góry. Zadaniem Milenki jest wyszukanie wszystkich żetonów z ilustracjami zwierząt występującymi tylko na odkrytej planszy zgodnie z moim poleceniem.

Na przykład: Znajdź wszystkie ptaki.

Lub:

Znajdź wszystkie ssaki. Znajdź wszystkie brązowe zwierzęta. Znajdź wszystko co lata. Znajdź wszystko co ma 2 nogi/4 nogi. Znajdź wszystkie zwierzęta których nazwy mają 2 sylaby.

I tak dalej i tak dalej, pomysły można mnożyć 🙂

Loteryjka Tulula

 

 

Podsumowanie:

Piękna, niebanalna grafika, świetne wykonanie. Dzięki planszom bazującym na tej samej grafice, Loteryjka Tulula oferuje nowe możliwości zabawy wychodzące poza schemat gier typu „lotto”: porównaj obrazki, znajdź ten sam szczegół, znajdź różnice.

Loteryjka Tulula

 

 

To naprawdę loteryjkowy majstersztyk! Uwierzcie mi, w naszej szafie jest wiele loteryjek, bo Milenka uwielbia loteryjki – ale ta naprawdę jest lata świetlne do przodu przed loteryjkami takich firm jak choćby Adamigo czy Kapitan Nauka.

Widać, że stworzona przez ludzi z pasją, którzy znają się na rzeczy.

Polecam!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *