Zabawy z liczmanami

Zabawy z liczmanami

Witajcie Kochani!

Dziś chciałabym Wam pokazać w jaki sposób pracuję z Milenką na liczmanach, bo można to robić na wiele różnych sposobów, a to co prezentuję to jedynie ułamek możliwości pracy z liczmanami.

Mamy w domu wiele różnorodnych liczmanów, ale Milenka ostatnio pokochała liczmany w kształcie robali 🙂 Pokazywałam ich zdjęcia na naszym profilu  na Instagram i Facebook i dostałam od Was wiele pytań jak pracować z takimi robalami pomijając oczywiste przeliczanie. Więc jak z nimi pracujemy?

Nie wdając się długie przynudzanie, po prostu pokażę:

Układamy sekwencje dwuelementowe:

img_0047Układamy sekwencje 3 elementowe:

img_0056Kategoryzujemy ze względu na rodzaj, pomijając kolor:

img_0070Wykluczamy ze zbioru.

Wersja łatwiejsza – wykluczamy ze względu na rodzaj, tutaj mamy ważki, a nie pasuje robal:

img_0079

W tym domku mieszkają biedronki, a nie pasuje ważka:

img_0083

 W tym zbiorze mamy dwie różnokolorowe ważki, konika polnego, biedronkę i patyk. Co nie pasuje? Możliwości dziecko ma wiele, nie ma niepoprawnej odpowiedzi, ważne jest aby dziecko potrafiło umotywować swój wybór. W tym zbiorze nie pasuje albo patyk – bo nie jest robalem, lub bo jest drewniany i czerwona ważka – bo jest czerwona.

img_0092

I kolejny nasz zbiór – co nie pasuje?

img_0094

 

Kategoryzujemy za względu na kolor, pomijając rodzaj, plus różnego typu zabawy wspomagające rozwój motoryki małej czyli: wrzucam robale do miski z wodą – Milenka wyławia palcami, szczypcami, nożycami szczypcowymi. To samo z piaskiem – zakopuję robale z innymi różnościami w piasku i zadaniem Milenki jest wyjęcie robali.

Liczmanów robali używamy jeszcze podczas treningu sekwencji słuchowych. Czyli ja podaję sekwencję, Milena wysłuchuje i wykonuje. Np. połóż: zieloną biedronkę, czerwoną biedronkę, żółtą ważkę. Używamy ich także do nauki przyimków, np. ja opowiadam, a Milenka wysłuchuje i odtwarza: zielona ważka przyleciała do pokoju i usiadła na parapecie (Milena bierze zieloną ważkę, kładzie na parapecie) itd…..

 

Materiały:

  • liczmany robale – kupiłam w sklepie Jangar
  • liczmany patyczki – kupiłam w Empiku

Pozdrawiam gorąco!

 

Zapisz


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *