Woreczek pełen zabaw

Woreczek pełen zabaw

Dziś chciałabym Wam pokazać, że pomoce do terapii można wykonać ze wszystkiego. Czasem wystarczy rozejrzeć się uważnie wokół siebie lub przyjąć dobry gest innej osoby, chwila pracy i już mamy wspaniałą pomoc terapeutyczną. Pomoce kupowane w sklepach są cudowne – nie ukrywam. Ale bywają dni, że dziecko po prostu nie chce po raz kolejny pracować na obrazkach. Skuteczna terapia to w głównej mierze chęć dziecka do pracy. W jaki sposób to sobie zapewnić? Zaskakując dziecko coraz to nowymi pomocami. I nie zawsze niech będą to ilustracje, niech to będzie coś bardziej „trójwymiarowego”.

W ten oto sposób z siatki resztek materiałów które dostałam od Kingi z DomoweSzycie.pl powstała nasza nowa pomoc – woreczek pełen zabaw.

Z resztki materiału który kupiłam za 2 zł w osiedlowej pasmanterii (wygrzebałam go w kartonie z napisem „ścinki”) powstał woreczek:

IMG_7285

 

Do woreczka włożyłam uszyte z resztek materiałów od Kingi – poduszeczki. Przyznaję bez bicia – nie przykładałam się do szycia – wycięłam prostokąty, zszyłam po dwóch bokach, wypełniłam resztkami owczego runa, zszyłam z wierzchu po prostu ściegiem prostym, bez bawienia się w jakieś ściegi kryte. Owszem mogłam – pomoc prezentowałaby się wtedy pięknie, a teraz jest bo jest – ale jest. Szczerze? Szkoda mi było czasu na finezyjne szycie ściegiem krytym – chciałam mieć pomoc szybko, a Milenka jest na tyle wyrozumiała, że zupełnie nie zwraca uwagi na takie detale, że wszystko jest biała nicią objechane na maszynie na szybkiego.

IMG_7293

Jak się bawimy?

Kontynuujemy sekwencje:

IMG_7290

 

Uzupełniamy sekwencje:

IMG_7298

IMG_7300

 

Rozcięłam starą kopertę ( u nas w domu nic się nie marnuje 😉 ) i na jej „lewej” stronie wymalowałam na szybko planszę i gramy w kółko i krzyżyk a raczej w poduszeczki 😉

IMG_7304

 

Kategoryzujemy wg. koloru oraz przeliczamy i trenujemy symbole graficzne cyfr:

IMG_7319

 

Na „planszy” z gry kółko i krzyżyk robimy układanki typu łączenie cech (tutaj przypominam o żelaznej zasadzie tego typu układanek: rząd po rzędzie, od lewej do prawej. Żadnego na chybił trafił bo tu ma pracować lewa półkula mózgu 😉 )

IMG_7314

 

Wybaczcie, że dziś tak lakoniczne…. właśnie wróciłam z Mileną z placu zabaw…i tradycyjnie zdartymi do krwi kolanami 😉 Lecę opiekować się dzieckiem, a Wy – korzystajcie, inspirujcie się, rozejrzyjcie się wokół siebie, a ze zbędnych resztek wyczarujecie wspaniałą pomoc terapeutyczną 🙂

 

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *