Kreatywne SOS – wirujące koło

Kreatywne SOS – wirujące koło


Prawdopodobnie słyszeliście lub zetknęliście się z tą zabawką niejednokrotnie. Wirujące koła są bardzo łatwe do wykonania, niemal zbyt łatwe, a wasze dzieci będą zachwycone gdy zobaczą jak wzory wirują. 

Jak wykonać wirujące koło?

Do wykonania wirującego koła potrzebujecie: kawałek kartonu, koła narysowane na kartce papieru, klej, nożyczki i kawałek sznurka. To naprawdę wszystko a zabawa jest wyśmienita! Co więcej podczas wycinania kół, klejenia i przewlekania sznurka – dziecko ma wspaniały trening motoryki małej. A zabawa – to już trening motoryki dużej. I to za zaledwie parę złotych!

Nasze wirujące koła na początku przygotowałam na komputerze. Zrobiłam sobie szablon do wydruku – przygotowany do stworzenia dwóch kół.

IMG_9759

 

Z szablonu wycięłam koła i nakleiłam na tekturkę. Moja tekturka to kawałek pudełka zbiorczego po makaronie 🙂

IMG_9761

 

Po przyklejeniu po jednej stronie tekturki pierwszego koła, docięłam tekturkę i nakleiłam z tyłu drugie koło. W ten sposób powstaną mi dwa wirujące koła. Jedno zrobiłam tęczowe, drugie  marchewkowo-kwiatowe.

Teraz potrzebujemy tylko kawałek włóczki lub sznurka.

 

IMG_9765

 

W kołach za pomocą druta, nożyczek czy czegokolwiek robimy dwie dziurki, przewlekamy sznurek i związujemy końce. Od razu dodam, że lepiej jest przy każdej dziurce, po obu stronach zrobićsupełki – aby koło podczas kręcenia trzymało się w pionie. Nasze koła są do poprawki ponieważ bez supełków podczas wirowania przechylają nam się na boki.

 

IMG_9767

 

I zabawka gotowa! Ale zaraz, może nie wszyscy wiedzą jak jej używać?

Oto krótka instrukcja:

Trzymając sznurek za dwa końce (luźno zwisający) kręcimy rękami tak, aby koło obracając się wokół sznurka skręciło go:

IMG_9833=2

 

A następnie…po prostu naciągamy sznurek i koło wiruje – oto i cała „filozofia” , a ile przy tym zabawy!

IMG_9855-2

 

Można z kartki papieru wyciąć koła i dziecko może samo pomalować wirujące koło jak tylko sobie zamarzy. 

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *