Gimnastyka umysłowa dyslektyka. Patrzę!

Gimnastyka umysłowa dyslektyka. Patrzę!

Gimnastyka dyslektyka

W Wydawnictwie WiR pojawiły się jakiś czas temu karty Agnieszki Bali „Gimnastyka umysłowa dyslektyka. Patrzę!”

Dlaczego nazywam je kartami?

Ponieważ nie jest to klasyczny zeszyt ćwiczeń w którym dziecko coś wypełnia, nie jest to książka…no są to po prostu karty spięte na jednym rogu plastikowym gwoździkiem. Dzięki temu karty nie walają nam się po mieszkaniu, a praca na kolejnych polega na przesuwaniu poprzedniej w bok.

 

Gimnastyka dyslektyka - patrzę

Karty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-8 lat, niemniej uważam, że 6 latki z wieloma ćwiczeniami już spokojnie sobie poradzą, a starsze dzieci również z przyjemnością usiądą do ćwiczeń.

Składają się z 2 części: Gimnastyka umysłowa dyslektyka – patrzę! część 1 oraz Gimnastyka umysłowa dyslektyka – patrzę! część 2.

Jakie zadania znajdziecie w środku?

Autorka, Agnieszka Bala umieściła na kartach wiele różnorodnych zadań dzięki którym dziecko będzie ćwiczyło analizę i syntezę wzrokową, klasyfikowanie i abstrahowanie. Będzie uczyło się porównywania, uogólniania, postrzegania figury i tła a także kierunkowości.

 

Gimnastyka umysłowa dyslektyka - patrzę!

Zadania są naprawdę bardzo, bardzo zróżnicowane…zresztą zobaczcie sami:

 

Gimnastyka umysłowa dyslektyka - patrzę!

Gimnastyka umysłowa dyslektyka - patrzę!

Gimnastyka umysłowa dyslektyka - patrzę!

Karty dzięki swojemu rozmiarowi są bardzo poręczne i wprost idealnie nadają się do wrzucenia do torebki czy torby podróżnej. Naprawdę świetnie sprawdzą się w podróży – przetestowaliśmy podczas podróży z Milenką.

Każda taka książeczka to 48 stron z zadaniami, autorka nie zapomniała także o podaniu poprawnych odpowiedzi które Rodzic znajdzie na końcu książeczki:

 

Gimnastyka umysłowa dyslektyka - patrzę!

Hit czy kit?

Po dokładnym przetestowaniu tej pomocy na Milence z czystym sumieniem mogę Wam polecić te pozycje! Zdecydowanie HIT!

 

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *