Cienie – zabawka edukacyjna od Buu

Cienie – zabawka edukacyjna od Buu

Cienie - Buu

Całkiem niedawno na naszym rynku pojawiła się firma, która za swoją nazwę już dostała u mnie +100 punktów na starcie 🙂

Buu – Strasznie Fajne Zabawki… i buzia sama się uśmiecha do tak fantastycznej nazwy. Naprawdę mistrzostwo świata – gratuluję wszystkim osobom, które przyłożyły palec do wymyślenia właśnie takiej nazwy i logotypu.

Czym na naszym rynku wyróżnia się Buu?

Jest to grupa pasjonatów dbająca o to, abyśmy w ręce dostali produkt idealny. Produkt nadający się zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, precyzyjnie wykonany i przemyślany w każdym calu.

Produkt który ma za zadanie nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć.

Cienie…

Dzisiaj chciałabym pochylić się nad jedną z układanek, która już od początku, gdy tylko przeglądałam ją na stronie internetowej wzbudziła mój zachwyt.

Cienie - Buu

 

Pomyślałam wtedy – fantastycznie wpisuje nam się w terapię! I nie pomyliłam się.

Cienie to układanka edukacyjna ucząca logicznego myślenia, wspierająca koordynację wzrokowo – ruchową (ręka – oko) i koncentrację.

W drewnianym pudełku znajdziecie 7 kolorowych klocków o różnych kształtach – bardzo precyzyjnie wykonanych i pomalowanych bezpiecznymi farbami, spełniającymi najwyższe normy. Nie ma tu miejsca na zadziory, krzywizny – wszystkie klocki są pięknie i starannie wykonane.

Cienie - Buu

 

W pudełku znajdują się jeszcze 24 dwustronne plansze z wzorami 2D oraz książeczka z wzorami 3D i instrukcją.

Zadania są o narastającym stopniu trudności, nie ma więc tutaj miejsca na zniechęcenie dziecka, bo na start dostanie bardzo trudne zadanie.

Jak układamy?

Jak przed chwilą wspomniałam zadania na kolejnych kartach mają narastający poziom trudności – to nie znaczy jednak, że 6 latka powinniśmy rzucać na głęboką wodę i dawać mu dalsze zadania. Nic bardziej błędnego.

Każde dziecko powinno robić zadania po kolei – pierwsze sukcesy, że szybko i poprawnie ułożyło klocki spowodują u dziecka chęć do kolejnych, co raz to trudniejszych wyzwań.

Pierwsze plansze są naprawdę stosunkowo łatwe i poradzi sobie z nimi przeciętny 3 latek.

Dziecko może układać klocki pod planszą w wersji trudniejszej, lub na planszy, która ma wymiary 1:1 w wersji łatwiejszej.

Cienie - Buu

 

Układając na planszy dziecko od razu ma wprowadzony element samokontroli – który świetnie wpisuje się w pedagogikę Montessori.

Cienie - Buu

 

Kolejne plansze są coraz trudniejsze – czarnym kolorem zaznaczono ułożenie tylko paru klocków. Jak ułożyć poprawnie klocki na polach szarych – dziecko musi już wymyślić samo.

Cienie - Buu

 

Cienie - Buu

 

Na samym końcu dochodzimy do wzorów naprawdę trudnych – gdzie nie ma podpowiedzi, a mamy tylko i wyłącznie czarne pola. Początkowo wydawało mi się to banalne… Do czasu jak nie utknęłam na którejś z kolei planszy. Te zadania są naprawdę trudne, wymagające i trzeba mocno nagimnastykować mózg aby poprawnie ułożyć na cieniu klocki.

Cienie - Buu

 

Gdy znudzi nam się układanie na planszy i chcemy jeszcze bardziej podnieść poziom trudności, otwieramy książeczkę a tam…

Cienie - Buu

 

Z ręką na sercu przyznaję, że od 2 dni usiłuję ułożyć pierwszą układankę 3D z książeczki i nijak mi nie idzie. Dałam ją właśnie Milenie – może będzie sprytniejsza niż ja 😉

W książeczce także autorzy umieścili zadania stopniując ich trudność.

Od łatwiejszych, aż do takich:

Cienie - Buu

 

Naczelną zasadą wszystkich wzorów jest to, że w każdym z nich dziecko lub dorosły musi użyć wszystkich klocków.

To chwilami naprawdę nie jest łatwe, albo u mnie momentami słabo z logicznym myśleniem 😉

Gdzie kupić, za ile, od jakiego wieku i czy polecam?

Zaczną od ostatniego: czy polecam?

Bezapelacyjnie, to jedna z najgenialniejszych układanek logicznych jaką miałam okazję ostatnio testować.

Od jakiego wieku?

Pierwsze zadania będą dobre dla dzieci 3-4 letnich. Im dalej w las tym ciekawiej i trudniej. Jeśli miałabym ująć w ramy wiekowe tę układankę to napisałabym, że fantastycznie nadaje się dla dzieci od 4 roku życia do lat…99, albo nawet i 100 😉 Usiłowanie ułożenia cieni na planszy, gdy każdym klockiem możemy różnorodnie obracać w przestrzeni powoduje, że nie jest to tylko układanka dla dzieci – ale świetnie sprawdzi się także dla dorosłych.

Gdzie i za ile?

W sklepie Buu – Strasznie Fajne Zabawki.

Cena… 65 zł… drogo czy tanio?

Z jednej strony można pomyśleć – 65 zł za parę klocków i kart ze wzorami?

Ja pomyślałam tak: tylko tyle za taką genialną układankę logiczną? Jak za darmo. Zwłaszcza, że gwarantuję Wam swoją głową – ona się nie znudzi w ciągu 4 czy 5 miesięcy. Patrząc na kolejne karty z zadaniami jestem pewna, że nasza układanka będzie nie dość, że w częstym użyciu, ale co więcej – posłuży nam ładnych parę lat, i to nie tylko dla Milenki, bo i ja z przyjemnością siadam nad klockami usiłując rozwiązać coraz to kolejne zadanie.

Polecam Wam serdecznie: małym i dużym, kupowane bez okazji, a także jako prezent. Ileż to razy czytałam, że ktoś nie wie co kupić 6 czy 12 latkowi na prezent, bo on się nie interesuje niczym…

No to już macie fenomenalny pomysł na prezent 🙂


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *