Puzzle Picasso – jak zrobić puzzle z kartonu?

Puzzle Picasso – jak zrobić puzzle z kartonu?

Picasso - puzzle z kartonu


Jak zrobić puzzle z kartonu? To łatwe! Dziś chciałabym zachęcić Cię do stworzenia puzzli Picasso z kartonu. Do przygotowania ich nie potrzebujesz wiele materiałów, a ilość czasu pracy jaką poświęcisz na cięcie kartonu – zrekompensuje Ci zachwyt w oczach dziecka.Picasso - puzzle z kartonu


Puzzle z kartonu – potrzebne materiały

Do wykonania puzzli będziesz potrzebować:

  • karton
  • nożyczki
  • czarny pisak
  • farby

Jeśli chcesz możesz użyć także kleju z brokatem, bibuły i innych artykułów plastycznych do ozdobienia puzzli. Ja postawiłam na prostotę i szybkość wykonania.Picasso - puzzle z kartonu


Puzzle z kartonu – przygotowanie

Wytnij z kartonu prostokąt i narysuj na nim kształt głowy z szyją. Nie umieszczaj żadnych innych elementów – te należy zrobić osobno. Pomaluj głowę na dowolne kolory.

Wytnij z kartonu różne elementy twarzy: oczy, nos, uszy, usta. Możesz szaleć z kształtami. Pomaluj dowolnie farbami, możesz tak jak ja, nanieść także na nie różne wzory.

Elementy włóż do pudełka lub wyłóż na tacce, aby dziecko mogło przy ich użyciu komponować różny wygląd twarzy.

Miłej zabawy!Picasso - puzzle z kartonu

Picasso - puzzle z kartonu

Picasso - puzzle z kartonu


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *