Moje sylabki w przedszkolu

Moje sylabki w przedszkolu

Sylabki w przedszkolu

Dzisiaj w paru słowach chciałabym zaprezentować Wam najnowszą pozycję wydawnictwa WiR – „Sylabki w przedszkolu, ćwiczenia wspomagające naukę czytania” autorstwa Agnieszki Fabisiak – Majcher i Elżbiety Ławczys.

Moje sylabki w przedszkolu

jest to zeszyt, a w zasadzie książeczka, która wprowadza i zachęca dzieci do nauki czytania metodą sylabową. System wprowadzania samogłosek i sylab jest zgodny z Symultaniczno-Sekwencyjną Nauką Czytania prof. Cieszyńskiej, a zadania i rozkład materiału w książeczce jest zintegrowany z programem „Moje sylabki” – serii pomocy do wczesnej nauki czytania.

Co znajdziecie w środku?

Bardzo kolorowa szata graficzna i zróżnicowane typy zadań na pewno zachęcą dzieci do pracy na tym materiale.

Typy zadań.

Autorki wprowadziły barwne oznaczenia typów zadań poprzez wprowadzenie kolorowych ramek oznaczających dany typ zadania. I tak mamy tutaj:

1. Ramka brązowa to zadania polegające na czytaniu i łączeniu sylab:

Sylabki w przedszkolu

 

2. Ramka zielona to zadania polegające na czytaniu i kolorowaniu:

Sylabki w przedszkolu

 

3. Ramka niebieska to czytanie i pisanie po śladzie.

Sylabki w przedszkolu

 

4. Ramka czerwona to czytanie i zabawa naklejkami.

Sylabki w przedszkolu

 

5. Ostatni typ zadań to ramka fioletowa, gdzie znajdziecie zadania z pisania sylabami.

Pamiętajcie, że metodyka ćwiczeń zakłada, że najważniejszą i najmniejszą jednostką percepcji jest sylaba. Pracując z tymi ćwiczeniami dzieci nauczą się czytać sylabami otwartymi (połączenie spółgłoski z samogłoską w wygłosie, np. PA, MO).

Pamiętajcie również o rzeczy najważniejszej – ucząc dziecko czytać metodą symultaniczno-sekwencyjną unikajcie głoskowania. Nie nazywamy spółgłosek w izolacji (bez samogłoski).

Zeszyt ćwiczeń jest bardzo atrakcyjny i na pewno umili dziecku naukę czytania, kolejnymi ciekawymi zadaniami.

My z Milenką jeszcze nie zaczęłyśmy pracy na tych ćwiczeniach, ale już po przejrzeniu pozycji – mogę Wam ją gorąco polecić. Zadania są zróżnicowane a dziecko na pewno nie będzie się nudziło przy wypełnianiu kolejnych stron.

Sylabki w przedszkolu


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *