Kreatywne SOS – łyk matematyki

Kreatywne SOS – łyk matematyki

W kolejnym odcinku „kreatywnego SOS” chciałabym pokazać Wam parę pomysłów na skuteczną naukę przeliczania i dodawania. Wszystkie pomysły możecie wykonać sami w domu, niewielkim nakładem pracy i finansów 😉

  • Przeliczanie i rozpoznawanie symboli graficznych cyfr.

Potrzebujecie wytłoczki po jajkach, pisaka i guzików. We wnękach na jajka piszemy kolejno cyfry, do wieczka wsypujemy guziki. Zadaniem dziecka jest rozpoznać cyfrę i wrzucić do dziurki tyle guzików ile wskazuje cyfra:

 

Jakiej cyfry brakuje?

Potrzebujecie pudełek z kinder jajek, pisaka, kartki papieru pociętej na paski. Na pudełeczku piszecie kolejne cyfry, pomijając środkową. Zadaniem dziecka jest odczytanie cyfr i odgadnięcie jakiej cyfry brakuje. Odpowiedź i kontrola poprawności znajduje się na pasku w środku jajeczka. W ten sposób możecie również starszemu dziecku zrobić zadania z zakresu dodawania, odejmowania lub mnożenia. Na pudełku piszecie działanie w środku jest odpowiedź:

 

  • Dodawanie na guzikach. Do zrobienia tej pomocy potrzebujecie guziki (lub inne drobne elementy/klocki itp), kartkę papieru etykiety z cyframi lub karteczki na których napiszecie cyfry i pisak:

  • I kolejny sposób na dodawanie. Potrzebujemy kartkę papieru, pisak i drobne elementy. Na karce rysujemy ramkę z 10 polami po 5 w rzędzie. Na dole 3 koła z odpowiedziami. U góry kartki piszemy działanie. Pierwszy rząd to pierwsza cyfra, drugi rząd to druga cyfra. Dziecko kładzie w rzędach tyle elementów ile wskazują cyfry, przelicza je i zaznacza poprawną odpowiedź.

Mam nadzieję, że te propozycje przypadną Wam do gustu. Pozdrawiam Was serdecznie!

Zapisz

Zapisz


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *