Kolorowe koła – układanka logiczna

Kolorowe koła – układanka logiczna


Upał, żar się leje z nieba, nie da się wyjść na dłużej z domu… Dziecko znudzone prosi: Mamo daj mi nową grę, taką twoją!

No nie powiem – trochę mnie to połechtało, że dziecko zamiast sięgać po jakąś „cudzą” układankę woli taką którą zrobiła mama <3

W ten oto sposób powstały Kolorowe koła – układanka logiczna.

Kolorowe koła – co to jest?

To zestaw dziesięciu kart wzorów, które można obracać według własnej osi otrzymując tym samym 40 kart wzorów. Do tego dwanaście etykiet i…zabawa na prawie godzinę.Jak się bawimy?

Wybieram jedną planszę i kładę ją na stół. Rozsypuję kolorowe etykietki. Milenka układa pod plansza, tak jak w układankach lewopółkulowych odpowiednie etykiety.

Pamiętajcie o tym aby dziecko układało etykietki rzędami od góry do dołu, oraz od lewej strony do prawej.

Dodatkowo młodsze dzieci mogą układać etykietki bezpośrednio na planszy.


Kolorowe koła – układanka logiczna

Po odwróceniu karty wzorów otrzymujemy nową kartę którą może ułożyć dziecko.
Jeśli chcesz zobaczyć jak prezentuje się moja pomoc, zapraszam Cię do obejrzenia tego krótkiego filmu:

Dla kogo?

Dla dzieci od około 3 roku życia jako prosta układanka na której dziecko układa etykiety. Skorzysta także 5- 6 latek, jako trudna układanka lewopółkulowa. Dla każdego dziecka, które lubi wyzwania.

Jeśli stronę z etykietami wydrukujecie dwa razy – otrzymacie fantastyczną grę typu memory – i zapewniam, bardzo trudną. gdyż dziecko odwracając kolejne obrazki będzie musiało w umyśle obrócić wzór aby upewnić się czy jest dokładnie taki sam jak już odkrytego kartonika.


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *