Zabawy szlaczkami

Zabawy szlaczkami

Ćwiczenia grafomotoryczne przygotowują dzieci do opanowania umiejętności pisania, która jest podstawowym zadaniem na czas nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Pisanie wymaga szeregu umiejętności – prawidłowej melodii kinetycznej, szybkości i precyzji ruchów, koordynacji wzrokowo-ruchowej i koordynacji całego ciała. Ćwiczenia grafomotoryczne pozwalają korygować nieprawidłową technikę rysowania i stymulują polisensorycznie, tzn. oddziałują na wszystkie zmysły dziecka.

Jednym z rodzajów ćwiczeń grafomotorycznych są….szlaczki. Tak, te szlaczki które nie każde dziecko lubi, a i my pamiętamy je bardzo dobrze. Aby dziecko z przyjemnością rysowało szlaczki warto aby ćwiczenia miały charakter zabawy i przynosiły frajdę.

Przygotowałam więc dla Milenki zestaw plansz do „trenowania szlaczków” – ale w formie rozgrywek rodzinnych 🙂

IMG_8831

 

Jak gramy i co potrzebujemy?

Drukujemy jedną z moich plansz tyle razy ilu uczestników bierze udział w rozgrywce.  Każdy uczestnik otrzymuje jedną planszę i kredkę.

Do gry potrzebujemy także drewnianego klocka (starego pudełka oklejonego papierem) na którym rysujemy różne szlaczki. Jedną ściankę zostawiamy pustą i jest to „pudło” 🙂

IMG_8837

 

Rozgrywka: zaczyna najmłodszy uczestnik lub ten który w pierwszym rzucie wyrzuci pudło. Zadaniem każdego z graczy jest narysowanie takiego szlaczka jaki wyrzucił na kostce. Gracz który wyrzuci pudło – traci kolejkę. Wygrywa gracz który jako pierwszy zapełni całą swoją kartę szlaczkami.

IMG_8839

 

Materiały:

  • karty do gry mojego autorstwa – Zabawy szlaczkami
  • kredki kamyki – sklep Juniora.pl
  • drewniany stary klocek i flamaster do narysowania szlaczków na klocku.

Miłej zabawy!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *