Wielkanocne jajka – tworzymy wyjątkowe ozdoby

Wielkanocne jajka – tworzymy wyjątkowe ozdoby


Dziś chcę zaproponować Ci dwa, ciekawe pomysły na prace plastyczne o tematyce wielkanocnej. Te wyjątkowe ozdoby mogą także służyć jako drobne prezenty dla babci lub dziadka.


Oplatane jajeczko

Aby je wykonać przygotuj:

  • kawałek kartonu
  • kolorowe koraliki
  • włóczkę
  • nożyczki
  • pisak lub ołówek

Na kartonie mazakiem narysuj kształt jajka i wytnij. Ponacinaj jajko nożyczkami w dowolnych odstępach. przygotuj włóczkę i koraliki.


Dziecko oplata dowolnie jajeczko włóczką, wciskając ją w wykonane przez Ciebie nacięcia. Jeśli chce, może tak jak my – nawlec parę koralików.

Jest to bardzo prosta do wykonania ozdoba, którą dziecko może podarować w prezencie bliskiej osobie. Takie oplatanie bardzo dobrze wpływa na rozwój koordynacji ręka – oko oraz rozwój motoryki małej dziecka.Pisanki kolorowanki

Na naszym rynku znajdziesz sporo gotowych pomysłów. Jednym z nich są takie drewniane jajka z już gotowym grawerem.

Można kolorować kredkami, mazakami lub farbami. Jeśli dziecko chce może także wyklejać je bibułą albo plasteliną.

Jeśli zdecydujecie się na kolorowanie kredkami, warto pomalować je bezbarwnym lakierem do drewna, w celu utrwalenia. W ten sposób powstaną, piękne, świąteczne podstawki po kubki.

Drewniane jajka są z Skumajto.
Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *