Unieśmy się ponad chmury

Unieśmy się ponad chmury

Zawsze marzyłam o locie balonem gdy byłam mała. Oczywiście mam lęk wysokości, ale sama myśl o takim locie wydawała mi się bardzo magiczna. W internecie natknęłam się na wiele pomysłów jak samemu wykonać balony – od takich naprawdę latających do takich które są tylko dekoracją.

Zdecydowałam, że z Milenką zaczniemy od tych które są tylko dekoracją. Wykonanie naszego balonu zajęło nam pracowite 3 godziny. Głównie dlatego, że 80% prac wykonywała sama Milenka. Gdybym zrobiła to sama zajęło by może z pół godzinki. Ale przecież fajniej jest robić wspólnie – prawda?

IMG_3810

Co potrzebujemy do wykonania balonu?

Na początek przygotowałam sobie szablon balonu i chmurek.

IMG_3689

Wycięłam  z różnokolorowych kartek papieru kolorowego kształt balonu oraz z białych kartek  chmurki. Każdy balon Milenka złożyła na pół.

IMG_3690

Do wykonania balonu i chmurek użyłyśmy jeszcze wstążeczki, waty oraz króliczków do ozdobienia gondoli. Króliczki kupiłam w Pepco na stoisku z dekoracjami wielkanocnymi.

IMG_3692

Gondolę balonu Milenka zrobiła z czarnego paska kolorowego papieru na który nakleiła zajączki. Można ją również zrobić z przeciętej na pół rolki po papierze toaletowym, która wystarczy okleić lub pomalować.

Kolorowe balony skleiła ze sobą, a ja wkleiłam do środka wstążeczkę. Również za pomocą wstążeczki przymocowałyśmy gondolę do balonu. Na chmurki przykleiła watę i gotowe 🙂 Dodatkowo zrobiłyśmy jeszcze wstążeczki z motylkami – aby fruwały koło balonu.

Taką dekorację można powiesić w oknie dziecięcego pokoju.

IMG_3746

Nasza na początku właśnie wisiała w oknie, jednak denerwowały mnie zaciekawione spojrzenia przechodniów – wszyscy zaglądali nam w okno. Więc koniec końców – balon zawisł na lampie w pokoju Milenki.

IMG_3805

Oprócz tego, że podczas wspólnej pracy fantastycznie spędziłyśmy czas razem to jeszcze Milenka trenowała motorykę małą. Dodatkowo balon może posłużyć nam do ćwiczeń oddechowych – bo za każdym razem gdy dziecko przechodzi pod balonem zawieszonym na lampie – może wspinać się na paluszki i dmuchać na balon aby się poruszał 🙂


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *