Oplatane serduszko – ćwiczenia motoryki małej

Oplatane serduszko – ćwiczenia motoryki małej

DIY zabawy i pomoce Integracja sensoryczna Motoryka mała i terapia reki Terapia 0

Chciałabym zaproponować Wam dziś fantastyczne ćwiczenie motoryki małej dla dzieci, dzięki któremu powstanie śliczna ozdoba: oplatane serduszko.

Mam w pokoju córki taką specjalną półeczkę, na której stoi taca. Na tacę codziennie wykładam, jakieś artykuły do prac plastycznych. Czasem mam konkretny pomysł, a czasem układam cokolwiek i obserwuję, co moja córka z tego wymyśli.

Co przygotowałam tym razem?

Tym razem wyłożyłam kawałek kartonu, włóczkę, nożyczki i parę gałązek forsycji zerwanych w drodze na zakupy.

Jak wykonać oplatane serduszko?

Z kartonu wytnijcie kształt serca i wokół jego brzegów wykonajcie nożyczkami małe nacięcia. Dziecko w dowolny sposób oplata włóczką serduszko, za każdym razem wciskając ją w wykonane nacięcie.

Na koniec pomiędzy włóczkę delikatnie wsuwa gałązki forsycji, lub każdy inny dowolny kwiatek i gotowe! Powstała śliczna ozdoba, a przy okazji było to dla dziecka wspaniałe ćwiczenie motoryki małej!


Trwa SPRZEDAŻ zeszytów ćwiczeń "Radośnie rosnę i myślę"!


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz "KOSMOS" – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!
ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *