NAJ stycznia – czyli nasze hity miesiąca

NAJ stycznia – czyli nasze hity miesiącaKolejny miesiąc już w połowie, czas więc na podsumowanie naszych hitów miesiąca stycznia.

NAJ…

Są to artykuły, w których pokażę Ci na jakich pomocach najchętniej pracowała Milenka w konkretnym miesiącu. Co wzbudziło jej zachwyt na tyle, aby sięgać po nie prawie codziennie.

No to co? Zaczynamy?


NAJ stycznia

Opowieść Bożonarodzeniowa – Marbushka

Nie było dla mnie dużym zaskoczeniem, że w styczniu Milenka najczęściej sięgała po grę „Opowieść Bożonarodzeniowa” firmy Marbushka. Grę dostała „pod choinkę” i sięgała po nią regularnie.

Gry planszowe węgierskiej marki Marbushka zostały stworzone przez duet artystów, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Budapeszcie. Powstały z pasji do gier dlatego cechują się świetną fabułą oraz przepiękną grafiką. Są trwałe, bardzo dobrej jakości, wykonane tylko z naturalnych materiałów.

Gra Opowieść Bożonarodzeniowa Marbushka wprowadza graczy w magiczną atmosferę przedświąteczną.
Piękna grafika i wyjątkowa fabuła dodadzą jeszcze więcej magii w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale jak się okazuje – nie tylko. Bo po świętach też cudownie móc z kubkiem herbaty, pod ciepłym kocykiem zanurzyć się w tej grze.

Zasady gry „Opowieść Bożonarodzeniowa” opisałam w tym wpisie: Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, a chcesz aby spełniał terapeutyczną rolę?

Zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z zasadami tej gry.


Opowieść Bożonarodzeniowa – Marbushka

Tajemnicza Biblioteka – Marbushka

I w tym przypadku zerowe zaskoczenie z mojej strony. Skoro na początku stycznia kupiłam jej grę „Tajemnicza Biblioteka” również byłam pewna, że będzie po nią sięgała regularnie.

Gra planszowa Tajemnicza Biblioteka przenosi nas w tajemniczy świat, pełen zagadek i poszukiwaczy przygód.


Tajemnicza Biblioteka – Marbushka

Tajemnicza biblioteka miała specjalną kolekcję swoich książek, które zapewniały czytelniczkom prawdziwe przygody. Podczas lektury stawali się oni bohaterami czytanej historii.  Bohaterowie mogli trenować smoki, szukać skarbów, żeglować po Nilu, a wszystko to za symboliczną opłatę biblioteczną w wysokości kilku centów. Któregoś dnia przyszedł wynalazca by dokonać pewnego eksperymentu z książkami: Pan Mean niestety przez przypadek dokonał strasznego zniszczenia książek w których uwięzione zostały przygody, a bohaterowie nie mogli powrócić do rzeczywistości. Naszym zadaniem jest zatrzymać Pana Meana, uratować bibliotekę i poszukiwaczy przygód poprzez zebranie wszystkich elementów zniszczonych książek.

Zadanie nie jest takie proste !

Gra Tajemnicza Biblioteka od Marbushka to pierwsza gra dedykowana starszym dzieciom. Niezwykła fabuła, tajemnicza grafika sprawiają, że nie tylko starsze dzieci chętnie w nią grają, ale również dorośli. Mi i mojemu mężowi bardzo przypadła do gustu. Tym bardziej, że jest to, tak samo jak Opowieść Bożonarodzeniowa – gra kooperacyjna.


Tajemnicza Biblioteka – Marbushka

Szorstki Polski – Buu Strasznie Fajne Zabawki

Jak wiecie, lub nie wiecie (no to się dowiecie) Milenka od dawien dawna jest ambasadorką firmy Buu Strasznie Fajne Zabawki. Ambasadorką i główną testerką. Nim cokolwiek z oferty Buu trafi na rynek jest testowane przez Milenkę. Ja ją obserwuję podczas zabawy, notuję swoje uwagi, czy coś można dorobić/przerobić/poprawić/dodać/odjąć.

I dopiero po przetestowaniu pomocy przez Milenkę i sprawdzeniu na milion sposobów przeze mnie czy to jest właśnie TO, czy to ma to COŚ – pomoc ląduje w sklepie Buu i Waszych rękach.

Pod koniec grudnia „Szorstki Polski” przeszedł najostrzejszy z ostrych 😉 crash test, gdy to parę tabliczek lotem koszącym przeleciało przez pół pokoju i zatrzymało się na ścianie. Odpadło nam trochę farby ze ściany ( z tynkiem), polało się trochę łez złości (to Milena) i przekleństw w głowie (to ja), a tabliczki nie doznały żadnego uszczerbku.

Tym samym „Szorstki Polski” dostał zielone światło i ruszył na produkcję i już niebawem ukaże się w sklepie Buu Strasznie Fajne Zabawki.


Szorstki Polski – Buu Strasznie Fajne Zabawki

„Szorstki Polski” testujemy już jakiś czas, ale w styczniu Milenka bardzo chętnie sięgała po ten alfabet, wodziła paluszkami i pisała w piasku.

Dlatego, postanowiłam go pokazać w tym zestawieniu pomocy używanych przez Milenkę w danym miesiącu, bo pomimo, że nie ma go jeszcze na rynku, gdy się ukaże, będziesz razu widziała, że brać.

Brać, bo gwarantuję, że drugiego takiego alfabetu nie ma na naszym rynku. Są szorstkie tabliczki – ale wykonane z albo z płyty MDF, albo takiej w typie „płyta paździeżowa”. Tabliczki nie mają podziału na kolory (samogłoski i spółgłoski) tylko są jednobarwne.

Miałam w rękach już parę tego typu pomocy – i ta z Buu jest dokładnie tym czego oczekiwałam po szorstkim alfabecie.


Szorstki Polski – Buu Strasznie Fajne Zabawki

Mame Ohagki – Kukkia

Te drewniane fasolki kupiłam parę lat i są u nas bardzo często używane. Za każdym razem, gdy podczas rotacji zabawek i pomocy fasolki wyskoczą z szafy Milenka bardzo chętnie je używa.


Mame Ohagki – Kukkia

Tak samo było w styczniu – ustawiłam fasolki na półce i zaczęło się fasolkowe szaleństwo.

Mame Ohagki to nie jest tylko zabawka, to przede wszystkim pomoc edukacyjna, którą możemy wykorzystywać w różnoraki sposób. Fasolki mogą zostać użyte jako klocki, możemy je układać obok siebie w formie domina czy sortować je kolorystycznie lub sortować stopniując kolory.

U nas w styczniu królowały… mandale z fasolek!


Mame Ohagki – Kukkia

Tak wyglądały nasze NAJ w styczniu, mam nadzieję, że Cię zainspirowały.

Kolejny post z cyklu “NAJ” już w marcu. Teraz pilnie obserwuję po jakie pomoce najchętniej sięga Milenka w tym miesiącu.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *