Moje ciało – montessoriańskie aktywności

Moje ciało – montessoriańskie aktywności

Edukacja Edukacja Montessori Edukacja przyrodnicza Materiał kosmiczny 0
Czerwiec w pełni, a u nas pojawiają się kolejne montessoriańskie aktywności związane z tematem „Moje ciało”.

Nasze pierwsze aktywności w tym temacie opisałam w poście: „Moje ciało – czerwiec Montessori”.

Dziś chciałabym pokazać Wam w jaki sposób dalej rozwijam ten temat.

Jakiś czas temu kupiłam Milenie model anatomiczny mięśni i szkieletu. Nadszedł więc czas na zbudowanie kolejnego modelu – wyciągnęłam go z czeluści szafy i zachwyt Mileny był ogromny.

Oglądałyśmy każdy element, wyszukując nazwy poszczególnych mięśni na instrukcji. Budowa modelu jest dość wymagająca, Milenka sama sobie nie poradziła.

Ja też miałam niejakie problemy, ale z pomocą przyszedł nam starszy brat 🙂 Modelarstwo i składanie tyciutkich figurek to jego pasja, więc skorzystałam z okazji, że ma więcej nerwów niż ja – bo nie ukrywam miałam ochotę wywalić ten model za okno.

 

Zachwyt Mileny był ogromny, a sam model jest naprawdę świetny.

Oglądamy też dużo książek związanych z tą tematyką, ostatnio w Biedronce udało mi się upolować kolejną książkę o tej tematyce za całe 4,99 zł.

Jakiś czas zastanawiałam się : jak Milenie pokazać kości? Owszem na modelach, owszem na rysunkach…aż nagle przyszło olśnienie! Zdjęcia RTG!

Niestety jedyne zdjęcia RTG na kliszach jakie posiadam to zdjęcia zębów (te przydadzą nam się w późniejszym etapie), a pozostałe posiadam tylko na płytkach.

Jak zwykle moi znajomi mnie nie zawiedli i dzięki nim nasza kolekcja zdjęć RTG powoli robi się coraz większa. w tym miejscu chciałam od razu wszystkim podziękować, za zdjęcia – a po te których jeszcze nie odebraliśmy zgłosimy się wkrótce.

Mam nadzieję, że już niedługo uda nam się uzbierać pełny szkielet człowieka na zdjęciach RTG.

Nie zabrakło też oczywiście prac plastycznych – na czarnej kartce papieru naszkicowałam dłoń, a Milenka przyklejała kości – czyli patyczki do uszu.

Nasz stolik natury w tej chwili prezentuje się tak:

A w mojej głowie i w komputerze czekają już kolejne pomysły które chcę zrealizować. Oczywiście nie omieszkam się z Wami nimi podzielić 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie

Zapisz

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.