Kolorowe koła – układanka logiczna

Kolorowe koła – układanka logiczna

Analiza i synteza wzrokowa Baza wiedzy Ćwiczę z KreatywneWrota.pl Ćwiczenia lewopółkulowe Koncentracja Terapia Układanki lewopółkulowe 0


Dziś chciałabym pokazać Ci w jaki sposób bawić się z dzieckiem na mojej układance logicznej – Kolorowe koła.

Po wydrukowaniu i zalaminowaniu kart, wytnij plansze oraz etykiety.Jak się bawić?

Wybierz jedną kartę wzorów i połóż przed dzieckiem. Dobierz do karty odpowiednie etykiety i rozsyp obok karty.Zadaniem dziecka jest ułożenie etykiet pod planszą odwzorowując wzór widoczny na karcie. Pamiętaj o tym, aby dziecko układało etykiety od strony lewej do prawej i rzędami, na początek górny, później dolny.Taką układankę logiczną możesz wykonać także samodzielnie: wystarczy, że na kartce papieru narysujesz kartę ze wzorami oraz przygotujesz etykiety z takimi wzorami z kół jak na karcie wzorów.

Pamiętaj, że karty wzorów z mojej układanki logicznej “Kolorowe koła” możesz dowolnie obracać, za każdym razem uzyskując inny wzór.

Przygotowałam dla Ciebie także krótki filmik, abyś mogła zobaczyć jak bawić się tą układanką:


Kolorowe koła – układanka logiczna from KreatywneWrota.pl on Vimeo.


Jeśli jesteś zainteresowana zakupem mojej układanki, bo nie chcesz jej robić samodzielnie, kliknij w poniższy obrazek, który przekieruje Cię do mojego sklepu – bezpośrednio do tej układanki.

Układanka ta zawiera 10 różnorodnych plansz oraz 12 etykiet.
Każdą planszę można obracać wokół własnej osi uzyskując tym samym 40 różnorodnych plansz do układania.Miłej zabawy!Darmowe materiały do zabaw z dzieckiemZapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz “DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem! ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

“DINOZAURY” – darmowy zestaw edukacyjny do pracy z dzieckiem.
“Dinozaury” to zestaw edukacyjny w niesamowicie, barwnej, kolorowej szacie graficznej, która zachęci każde dziecko do zabawy!

W skład pakietu wchodzi aż 29 stron z różnorodnymi ćwiczeniami: układanki paskowe do nauki liczenia, karty pracy z etykietami do nauki sortowania wg rozmiaru, plansze do ćwiczeń chwytu pęsetowego i koordynacji ręka-oko, układanki do wspierania analizy i syntezy wzrokowej z cięciami w pionie, poziomie i skosie, szablony i etykiety do układanek lewopółkulowych, materiały do nauki wycinania oraz nazywania i rozpoznawania figur geometrycznych… oraz wiele, wiele innych!


Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi: