Robimy łatwą makatkę – kreatywne zabawy z dzieckiem

Robimy łatwą makatkę – kreatywne zabawy z dzieckiemChciałabym Ci pokazać w jaki sposób możesz z dzieckiem stworzyć łatwą makatkę, przy zerowym nakładzie finansowym.

Wyplatanie makatek, to nie tylko zajęcie bardzo wyciszające i relaksujące dziecko, ale także wspaniała terapia ręki.

Co będziesz potrzebować?

Myślę, że większość o ile nie wszystkie materiały masz w domu.

Potrzebny będzie Ci kawałek kartonu. Ja do takich prac zawsze mam schowany, rozłożony na płasko jakiś karton po przesyłce. Przecież nigdy ie wiadomo kiedy taki karton może się przydać – prawda?

Z kartonu wytnij koła różnej wielkości. Jeśli nie masz cyrkla, na kartonie możesz odrysować kubki i talerze różnej wielkości.

Ponacinaj koła i przewlecz przez nie włóczkę.Daj dziecku kawałki kolorowej wełny i wyjaśnij sposób przewlekania.

I to tyle co potrzebujesz 🙂 My nasze makatki po zakończeniu tkania udekorowałyśmy kolorowymi pomponami, cekinami i materiałowymi kwiatkami.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.