Kiedy wiosną pada deszcz…

Kiedy wiosną pada deszcz…

Kiedy wiosną pada deszcz, niektórzy tatusiowie (jak nasz) nie zwracając uwagi na aurę pedałują do pracy rowerem. Nie jest fajnie jeździć rowerem do pracy w deszczu.

Dla wszystkich tatusiów dojeżdżających rowerem w deszczu do pracy, ale także tych którzy korzystają z komunikacji miejskiej lub dojeżdżają własnym samochodem – ale mimo to i tak woda kapie za kołnierz, bo trzeba przejść z parkingu do biura….mamy dziś pomysł na rozweselenie deszczowego wiosennego dnia.

A w zasadzie mamy pomysł dla dzieci i mam – aby wykonały tatusiom deszczową laurkę i w dniu gdy z nieba siąpi i kropi – ukradkiem włożyły tatusiom taką laurkę do torby. Mina tatusia gdy sięgnie w pracy po śniadanie i znajdzie taką laurkę od dziecka- bezcenna!

Co potrzebujemy? Niewiele:

kartkę z białego bloku technicznego, kartkę kolorową (kolor dowolny) z bloku technicznego, kredki, klej, nożyczki:

IMG_3585

 

Białą kartkę składamy na pół – to będzie nasza baza do laurki. Z kolorowej kartki wycinamy pasek:

IMG_3588

 

Kolorowy pasek dziecko składa w harmonijkę:

IMG_3591

 

Z harmonijki robimy wachlarzyk:

IMG_3593

 

Wachlarzyk dziecko wkleja w środek laurki (mama może pomóc 😉 )

IMG_3596

 

Teraz kredki i do dzieła – dziecko rysuje rączkę od parasola oraz deszczyk. Pod parasolem można wpisać życzenia dla taty, na przykład: Kochany Tatusiu, uśmiechaj się dziś dużo pomimo deszczu za oknem.

A tak prezentuje się moja deszczowa kartka bez życzeń pod parasolem. Sama zrobiłam pierwszą, żeby zobaczyć czy na pewno wyjdzie. Kolejną będzie robiła już Milenka dla taty i wsuniemy mu ukradkiem do plecaka w któryś deszczowy dzień 😉

IMG_3609

 

Miłej zabawy!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *