Jak zrobić układankę lewopółkulową?

Jak zrobić układankę lewopółkulową?


Samodzielne przygotowanie układanki lewopółkulowej, to naprawdę banalna sprawa! Nie wiesz jak zrobić układankę lewopółkulową? Dziś pokażę Ci jak przygotować ją w parę minut.

Potrzebne materiały

Do przygotowania tej wersji układanki lewopółkulowej potrzebować będziesz:

  • Dwie kartki papieru
  • Ołówek
  • Linijkę
  • Nożyczki
  • Piankę kreatywną w różnych kolorach lub blok techniczny z kolorowymi kartkami

Jak zrobić układankę lewopółkulową – sposób przygotowania

Na jednej z kartek narysuj ołówkiem kratownicę. Liczbę pół dostosuj do możliwości dziecka. Dla młodszych dzieci kratownica 2 na 2 pola, dla starszych więcej.

Z drugiej kartki wytnij mały kwadrat i narysuj na nim kratownicę o takiej samej ilości pół – jednak pomniejszoną.

Za pomocą nożyczek wytnij z pianki kreatywnej (lub kartek z bloku technicznego) kolorowe kwadraty. Większe – dopasowane do większej kratownicy – oraz mniejsze do mniejszej.Jak zrobić układankę lewopółkulową


Układanka lewopółkulowa gotowa!

Mniejsza kartka – to karta wzorów – układasz na niej dowolnie małe kwadraciki. Dziecko odwzorowuje układ kwadracików na większej kartce rzędami z góry na dół od strony od lewej prawej.

Dobrej zabawy!Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *