Co to jest Busy Book i jak się nim bawić?

Co to jest Busy Book i jak się nim bawić?O tym co to jest Busy Book pisałam już w jednym z artykułów: Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu, postanowiłam jednak pokazać możliwości moich książek na spotkaniu #CzasNaPogaduchy.

#CzasNaPogaduchy to spotkanie podczas którego znajdziesz porcję wiedzy z zakresu terapii dziecka z problemami z nabywaniem i rozumieniem mowy.
Znajdziesz tu także sporo motywacji, pomysłów na ćwiczenia terapeutyczne, a także pogadamy sobie jak mama z mamą przy kawie i ciastku o wszystkim i niczym – bo nie sam terapią dziecka człowiek żyje.
Czasem się pośmiejemy, czasem poplotkujemy, pogadamy też o wodzie i pogodzie.
Podczas spotkań #CzasNaPogaduchy odpowiadam także na Wasze pytania, ale plotę również 3 po 3 co mi ślina na język przyniesie.


Podczas spotkania które odbyło się 12 marca 2020 pokazuję Ci jak możesz bawić się z dzieckiem na moich książkach Busy Book: Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu oraz Busy Book – Strażak Franek.

Zobacz jak możesz pracować na tych ksiązkach ze swoim dzieckiem!

Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu.

Busy Book mojego autorstwa to pięknie ilustrowana książka z krótką historyjką oraz zadaniami nawiązującymi tematycznie do tekstu.
Każda strona z ćwiczeniami została przygotowana tak, aby to rodzic/terapeuta mógł zdecydować sam o poziomie trudności wykonywanego zadania.
Książeczka składa się z okładki, oraz 17 stron książki z zadaniami i opowiadaniem oraz 14 stron z etykietami do ćwiczeń.

Książka dostępna jest w 3 wersjach:

  1. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: duże litery – w wersji „Duże Litery” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane dużymi, drukowanymi literami czcionką: Arial 24.
  2. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: rodzic czyta dziecku – w wersji „Rodzic czyta dziecku” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane czcionką: Arial 24, kursywa.
  3. Busy Book – Myszka Fifi i szop Tolo szukają skarbu. Wersja: dziecko samodzielnie czytające – w wersji „Dziecko samodzielnie czytające” książeczka posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane czcionką: Arial 24.

Busy Book – Strażak Franek

To pięknie ilustrowana książka z krótką historyjką oraz zadaniami nawiązującymi tematycznie do tekstu.
Książeczka składa się z okładki, oraz 18 stron książki z zadaniami i opowiadaniem, 3 stron kolorowanek oraz 11 stron z etykietami do ćwiczeń.

Książeczka Busy Book – Strażak Franek jest dostępna tylko i wyłącznie w wersji „duże litery” i posiada wszystkie opisy ćwiczeń oraz tekst napisane dużymi, drukowanymi literami czcionką: Arial 24, dla dzieci uczących się czytać metodą sylabową.


Jeśli masz ochotę być z nami na żywo podczas tych luźnych spotkań – zapraszam Cię w każdy czwartek o godzinie 10:00  na mój profil na Facebook lub na Instagram.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.