Słucham i wymawiam Bożeny Senkowskiej

Słucham i wymawiam Bożeny Senkowskiej

Słucham i wymawiam

Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować Wam kolejną nowość z Wydawnictwa Edukacyjnego czyli zeszyty ćwiczeń „Słucham i wymawiam” Bożeny Senkowskiej.

Dla kogo przeznaczone są zeszyty ćwiczeń?

Zeszyty te przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które mają problemy z prawidłową artykulacją.

Pierwszy zeszyt poświęcony jest umiejętnościom artykulacyjnym w zakresie głosek „b” i „p”, natomiast drugi w zakresie głosek „t” i „d”.

Co znajduje się w pierwszym zeszycie?

Pierwszy zeszyt ćwiczeń nie zawiera głosek pojawiających się w rozwoju mowy dziecka najpóźniej, czyli głosek szumiących oraz „r”. Nie ma w nim także ćwiczeń głoski „b” w opozycji do „p”.

W ćwiczeniach autorka położyła nacisk na utrwalanie prawidłowej artykulacji nazw z tymi głoskami, z równoczesnym zwracaniem uwagi słuchowej dziecka na wysłuchiwanie rytmu sylab, słów oraz umiejętności odtwarzania go i samodzielnego tworzenia.

Bardzo istotne w tych ćwiczeniach jest to, że niektóre z ćwiczeń pozwalają na kształtowanie pojęcia rymu u dziecka poprzez wyszukiwanie go w rymujących się nazwach obrazków.

Słucham i wymawiam

 

A zeszyt drugi?

Tutaj znajdują się ćwiczenia głosek „t” oraz „d”, oraz tak samo jak w zeszycie pierwszym: materiał nie zawiera głosek szeregu szumiącego. Głoska „r” występuje, ale bardzo rzadko.

Tak samo jak w zeszycie pierwszym znajdziecie tutaj ćwiczenia kształtujące rozumienie pojęć rym oraz sylaba.

To tyle pokrótce od autorki.

A co ja mam do powiedzenia?

Po pierwsze zeszyty ćwiczeń ilustrowała świetna ilustratorka – Kinga Kulawiecka, której twórczość na pewno znacie z wielu pozycji Państwa Witolda i Elżbiety Szwajkowskich.

Świetna kreska, dbałość o detale, wyważone ilustracje dostosowane do poziomu percepcji dzieci w wieku 3-6 lat.

Wielkie brawa.

Słucham i wymawiam

 

Zadania są bardzo ciekawe, moje szczególne zainteresowanie wzbudziły zadania w których rytm jest zilustrowany graficznie a zadaniem dziecka jest odtworzenie go.

Słucham i wymawiam

 

Zadania nie skupiają się tylko na prawidłowym wywoływaniu głosek. Na szczególną uwagę zasługuje to, że każde z nich jest przygotowane tak, aby oprócz wywoływania głoski dziecko pracowało także nad rozwojem mowy, percepcją wzrokową i słuchową oraz rozwijało umiejętność logicznego myślenia.

Słucham i wymawiam

 

Ćwiczenia naprawdę zrobione są z głową i ogromną dbałością o to aby dziecko podczas ćwiczeń terapeutycznych dobrze się bawiło, a wykonywanie kolejnych ćwiczeń było dla niego wspaniała zabawą.

Czy polecam?

Zdecydowanie tak. Ćwiczenia są naprawdę bardzo interesujące, cena nie jest wygórowana, a po wypełnieniu ćwiczeń – możecie wyciąć ilustracje i zrobić z nich grę planszową, dzięki której dziecko podczas rozgrywek będzie ćwiczyło wywoływanie głoski z którą ma problem.

 

Słucham i wymawiam


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *