Słońce – praca plastyczno-sensoryczna

Słońce – praca plastyczno-sensoryczna


Jeśli Twoje dziecko interesuje się kosmosem i aktualnie przerabiacie ten temat, warto sięgnąć nie tylko po różnorodne pomoce naukowe, ale także stworzyć pracę plastyczną.

Potrzebne materiały

Przygotuj:

  • nożyczki
  • kawałek kartonu lub grubszą kartkę papieru
  • klej
  • farby
  • patyczek do uszu
  • woreczek strunowy
  • kartkę papieru
Sposób wykonania

Na kartonie narysuj koło. Jeśli nie masz cyrkla, po prostu odrysuj miskę. Poproś dziecko aby wycięło kształt.

Następnie dziecko robi kleksy na wyciętym kole używając do tego celu farby żółtej, czerwonej i pomarańczowej. Włóżcie delikatnie koło do woreczka strunowego, uważając aby podczas wkładania farby się nie rozmazały

Co dalej?

Zamknij szczelnie woreczek strunowy i poproś dziecko aby za pomocą paluszków rozsmarowywało farbę po kształcie koła.

To nie tylko świetna zabawa sensoryczna dostarczająca paluszkom Twojego dziecka wrażeń zmysłowych, ale także wspaniałe ćwiczenie z zakresu terapii ręki.

Poproś dziecko, aby poruszało po woreczku po kolei każdym paluszkiem.

Możesz także poprosić dziecko, aby rozsmarowywało farbę cała powierzchnią dłoni.

I kończymy słońce

Delikatnie wyjmijcie z woreczka pomalowane koło. Poproś dziecko aby posmarowało klejem kartkę papieru i przykleiło na nią słońce.

Teraz brakuje nam tylko promieni.

Dziecko chlapie farbą wokół brzegu koła, a następnie za pomocą patyczka do uszu rozsmarowuje farbę tworząc promienie słoneczne. Jeśli dziecko chce może także promienie słoneczna malować paluszkami.

Jeśli będzie robić to paluszkami – dostarczy sobie więcej wrażeń sensorycznych. jeśli natomiast zdecyduje się na malowanie patyczkiem do uszu – usprawni chwyt pęsetowy.

A na koniec…

Połóżcie pracę na stole do wyschnięcia i powieście w domowej galerii prac dziecka lub w Waszym kosmicznym kąciku.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *