Bawmy się!

Bawmy się!


Dzisiejszy świat operuje głównie obrazem. Telewizja, internet, smartfony, tablety… wszechobecność reklam wokół nas… Dzieci w tym świecie są niejako „narażone” na prawopółkulowość, dlatego że obrazy lepiej wykształcają prawą półkulę.

Ale język nie może istnieć bez lewej półkuli, bo to właśnie ona tworzy język (zasady gramatyczne, sposób łączenia dźwięków w słowa). Dlatego musimy u najmłodszych rozwijać lewą półkulę.

Ale jak to zrobić?

Po prostu w każdej sytuacji starajmy się jak najwięcej ćwiczyć z dzieckiem lewą półkulę mózgu – ot cała filozofia.  Ale jak to zrobić spytacie?

Odpowiem Wam – to naprawdę nie jest trudne! Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania oraz wyłączenie dziecku telewizora, radia…

Ćwiczymy z nim analizę i syntezę wzrokową, pamięć (najpierw globalną, później sekwencyjną), układamy układanki lewopółkulowe na materiale tematycznym (a później atematycznym), szeregujemy, wyszukujemy różnice, odwracamy wzory, bawimy się w kategoryzacje, ćwiczymy grafopercepcję… wymieniać można by długo.

Zapraszam Cię do odwiedzania mojego bloga regularnie – chciałabym aby ten blog był jednym z ciekawszych blogów o tematyce wspomagania rozwoju dzieci – zarówno tych zdrowych, jak i z deficytami.

Zapraszam również do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami 🙂
Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

2 komentarze

  1. Żaneta Koniszewska pisze:

    Super pomoce. Gratuluje pomysłowości. Dziękuje, że mogę z nich korzystać. Na pewno wykorzystam je w swojej pracy z dzieckiem. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

    • Marzena pisze:

      Dziękuję Pani Żaneto za miły komentarz! Pozdrawiam i zapraszam do mnie częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *