ARCHIZO – wyjątkowe klocki architektoniczne

ARCHIZO – wyjątkowe klocki architektoniczneSzukasz dla swojego dziecka czegoś naprawdę wyjątkowego? Czegoś, co nie tylko bawi, ale także uczy?

Na pewno spodobają Ci się klocki Archizo.

Co to jest ARCHIZO?

ARCHIZO to dwójka wspaniałych ludzi, którzy z miłości do architektury stworzyli unikatowe klocki.

Marta Nowacka stworzyła ARCHIZO, ponieważ do tej pory nie istniała żadna podobna pomoc dydaktyczna, pozwalająca przekazywać wiedzę z zakresu historii architektury. Klocki te powstały powstały podczas tworzenia autorskiego programu warsztatów z tożsamości architektonicznej, które realizowała w łódzkich szkołach.

Razem z Martą historyczką sztuki, renowatorką zabytków architekturyARCHIZO to także Łukasz Orzechowski – historyk, popularyzator nauki i grafik komputerowy

Dlaczego uważam, że ARCHIZO są unikatowe?

Jest to układanka architektoniczna dzięki której Twoje dziecko pozna poszczególne elementy architektoniczne fasady układanego budynku.

Klocki wykonane są z kolorowego szkła akrylowego lub z drewna.Katedra Notre Dame


Po złożeniu ARCHIZO tworzy estetyczną i elegancką ozdobę. Można ją nie tylko oglądać, ale również – poprzez dotyk: poznawać, doświadczać i być bliżej .

Wszystkie detale są bardzo precyzyjnie odwzorowane i nie ma tutaj miejsca na jakieś niedoróbki. To naprawdę przepięknie wykonane klocki.

Powiem szczerze: ja, jako renowator zabytków architektury o kierunku sztukator wnętrz, jeszcze nie miałam do czynienia z tak rewelacyjną pomocą dydaktyczną dla dzieci.

Te klocki są po prostu wspaniałe i za ich pośrednictwem możecie z łatwością obudzić w dzieciach miłość do architektury.Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego


Ale czy to „tylko” klocki?

Nie! Waszym przewodnikiem po architekturze jest wkładka dydaktyczna, która znajduje się w środku pięknego pudełka. Wkładka przybliży Wam nazwy oraz funkcję poszczególnych elementów architektonicznych tworzących budowlę.

Powiem Wam, że właśnie ta wkładka jest u nas w ciągłym użyciu. Nigdy nie jest tak, że Milenka po prostu układa klocki i tyle. O nie!

Za każdym razem układając kolejny element wyszukuje jego nazwę na wkładce i czyta wszystkie informacje o tym elemencie architektonicznym.

To dzięki tym klockom, wie już co to jest na przykład kolumna, gzyms czy zwornik.

I nie musiałam jej tego uczyć – to po prostu samo weszło jej do głowy. Właśnie podczas układania klocków i czytania informacji na wkładce dydaktycznej.

ARCHIZO w klockach wykonanych ze szkła akrylowego wykorzystuje grę kolorów oraz światła, dzięki czemu po złożeniu otrzymuje wygląd zachwycającego witrażu.Katedra Notre Dame


ARCHIZO idzie krok dalej i…

Przygotowuje i nagrywa dla dzieci słuchowisko pt. „Archi podróże po Notre Dame de Paris murze”.

To bezpłatne słuchowisko skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat.

„Archipodróże po Notre Dame de Paris murze” otwiera cykl pięciu, pierwszych w Polsce architektonicznych słuchowisk dla dzieci i można je wysłuchać tutaj.

O czym jest słuchowisko?

Sympatyczne rodzeństwo – Nela i Felek – odkrywają magiczny świat architektury wędrując po zabytkach Europy.
Posługując się niecodziennym, złotym „ołówkiem do świata” przechodzą przez magiczne drzwi prowadzące w objęcia perełek architektury.

Nie umyka im żaden detal, nie boją się pytać i harcować w murach sławnych budynków, jak to dzieci. Dzięki temu dzieci dowiadują się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o odkrywanych budowlach. Wiedzą tą chętnie dzielą się ze słuchaczami ucząc ich nazw detali, elementów architektonicznych i wiele więcej.

Autorzy wyposażyli słuchowisko w akcesoria ułatwiające poruszanie się po świecie Neli i Felka – fantastyczną mapę z dydaktycznymi zagadkami dotyczącymi archipodróży, naklejkami przedstawiającymi detale i obiekty architektoniczne, dydaktyczną kolorowankę usprawniającą małą motorykę, postacie Neli i Felka oraz w ołówek do świata, który otwiera kolejne podróże. Wspaniałe! Moja Milenka jest naprawdę zachwycona!Zestaw edukacyjnych akcesoriów do słuchowiska


Archi podróże pobudzają wyobraźnię, angażują i uspokajają nawet najruchliwsze dzieci. To mądra alternatywa dla bajek animowanych, sposób na wieczorne usypianie lub udaną dłuższą podróż samochodem. Słuchowiska można słuchać razem, a załączone akcesoria edukują i angażują oraz osadzają architekturę w realnym świecie. Jestem przekonana, że również i dorośli znajdą w słuchowisku jego relaksującą i merytoryczną wartość dla siebie.

Zapraszam Was bardzo gorąco do śledzenia profilu ARCHIZO na Instagramie. To właśnie tam, autorzy w codziennych relacjach dzielą się z czytelnikami wszystkimi detalami i tajemnicami związanymi z powstawaniem słuchowiska oraz klocków.Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *