Diabelska szóstka – gra dla całej rodziny

Diabelska szóstka – gra dla całej rodziny


Diabelska szóstka nazywana także „Podstępną grą Tricky 6” to wspaniała gra dla całej rodziny.

Urzekło mnie w niej to, że mogą w nią grać już 3 letnie dzieci, a nawet młodsze. Jeśli tylko dziecko potrafi przeliczyć liczbę kropek na kostce – już może grać!

Jak wygląda gra?

Diabelska szóstka to małe, drewniane pudełko, na którego wieczku nadrukowane są cyfry oraz umieszczone otwory na kołeczki. Wieczko przekręca się w bok, a w środku znajduje się kość do gry oraz kołeczki, którymi gramy.Diabelska szóstka


Całość jest mała, zgrabna, a dzięki temu, że kołeczki chowane są do środka pudełka – nic nam się nie pogubi gdy zdecydujemy się, że gra jedzie z nami w podróż.

Zasady gry

Niestety zasady gry które początkowo wydawały mi się banalne, później podczas pierwszej rozgrywki wprawiły mnie w konsternację. Wymyśliłam więc własne zasady i wydaje mi się, że w większej części są zgodne z przemyśleniem autora.

Grać może tyle osób ile tylko chcemy. Jeśli chcemy aby grały dwie osoby, a rozgrywka była dłuższa, rozdajemy wszystkie kołeczki między graczy. Jeśli grają dwie osoby a rozgrywka ma trwać ok. 10 minut – rozdajemy każdemu graczowi po 4-5 kołeczki.

Zaczyna tradycyjnie najmłodszy gracz, rzuca kostką i wkłada jeden kołeczek do otworu z taką liczbą, ile wypadło na kości.

Następny gracz rzuca kością i wkłada kołeczek. Jeśli którykolwiek z graczy wyrzuci 6 – kołeczek wpada do środka, gdyż tylko cyfra 6 jest „odblokowana” czyli mówiąc wprost: jest dziura na wylot i kołeczek wpada do środka pudełka.Diabelska szóstka


A co jak pole jest zablokowane kołeczkiem?

I tutaj miałam właśnie problem ze zrozumieniem zasad gry, gramy więc następująco: jeśli gracz wyrzuci na przykład 3, a pole 3 jest zablokowane innym kołeczkiem – gracz nie może włożyć swojego.

Traci więc ruch i na dodatek dostaje karniaka: zabiera kołeczek z pola 3 do własnych zasobów.

Wygrywa gracz który pozbędzie się wszystkich kołeczków ze swojej puli.

Prawda, że Diabelska szóstka to fajna gra?

Łatwa, prosta i przyjemna, świetnie nada się nawet dla 5-6 graczy.

Naszą grę mamy ze sklepu MajolinekPodstępna gra Tricky 6

Serdecznie ją Wam polecam, bo naprawdę fajnie zajmuje dziecko, przy okazji ucząc przeliczania.


 

 


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.