Moje pierwsze słowa

Chciałam Wam polecić dziś fenomenalne pozycje z mojego ulubionego wydawnictwa WiR. Są to dwie teczki autorstwa Agnieszki Fabisiak- Majcher i Elżbiety Ławczys: “Moje pierwsze słowa”.  Pozycja ta powstała z myślą o dzieciach od 6 miesiąca życia do 3 lat, niemniej uważam, że posłuży znacznie dłużej, bo i 4 czy 5 latek przy odpowiednim, ciekawym pomyśle zabawy będzie mógł z tego pakietu korzystać.

“Moje pierwsze słowa” to pakiet w dwóch częściach. Część pierwsza zawiera obrazki ilustrujące pierwsze wypowiadane samogłoski oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze, część druga natomiast ilustracje przedmiotów z bliskiego otoczenia dziecka.

IMG_1394

IMG_1395

“Moje pierwsze słowa” wydawnictwa WiR to jak zwykle: rewelacyjna jakość, solidna, trwała teczka zapinana na rzepy, piękne ilustracje. Ilustracje wykonane są z grubego kartonu – nie mamy więc obawy, że po paru użyciach pomoc się zniszczy. Do tego otrzymujemy również etykietki do wycięcia – polecam te etykietki zalaminować.

W pakiecie otrzymujemy również książeczkę dla rodziców z wieloma (naprawdę wieloma!) pomysłami zabaw dla dzieci zarówno malutkich (6 miesięcznych) jak i starszych 3 -letnich.

Każdy obrazek jest dwustronny – z jednej strony znajduje się ilustracja, na odwrocie podpis.

IMG_1397

IMG_1398

IMG_1400

IMG_1402

Bardzo żałuje, że na zakup tych dwóch pakietów zdecydowałam się dopiero teraz. Jeśli więc jesteście rodzicami dzieci już 6 miesięcznych – naprawdę gorąco polecam Wam tę pozycję.

Oprócz zabaw które proponują autorki, my będziemy jeszcze używać ich do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

IMG_1404 IMG_1405