Moje pierwsze słowa

Chciałam Wam polecić dziś fenomenalne pozycje z mojego ulubionego wydawnictwa WiR. Są to dwie teczki autorstwa Agnieszki Fabisiak- Majcher i Elżbiety Ławczys: “Moje pierwsze słowa”.  Pozycja ta powstała z myślą o dzieciach od 6 miesiąca życia do 3 lat, niemniej uważam, że posłuży znacznie dłużej, bo i 4 czy 5 latek przy odpowiednim, ciekawym pomyśle zabawy będzie mógł z tego pakietu korzystać.

“Moje pierwsze słowa” to pakiet w dwóch częściach. Część pierwsza zawiera obrazki ilustrujące pierwsze wypowiadane samogłoski oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze, część druga natomiast ilustracje przedmiotów z bliskiego otoczenia dziecka.

IMG_1394

IMG_1395

“Moje pierwsze słowa” wydawnictwa WiR to jak zwykle: rewelacyjna jakość, solidna, trwała teczka zapinana na rzepy, piękne ilustracje. Ilustracje wykonane są z grubego kartonu – nie mamy więc obawy, że po paru użyciach pomoc się zniszczy. Do tego otrzymujemy również etykietki do wycięcia – polecam te etykietki zalaminować.

W pakiecie otrzymujemy również książeczkę dla rodziców z wieloma (naprawdę wieloma!) pomysłami zabaw dla dzieci zarówno malutkich (6 miesięcznych) jak i starszych 3 -letnich.

Każdy obrazek jest dwustronny – z jednej strony znajduje się ilustracja, na odwrocie podpis.

IMG_1397

IMG_1398

IMG_1400

IMG_1402

Bardzo żałuje, że na zakup tych dwóch pakietów zdecydowałam się dopiero teraz. Jeśli więc jesteście rodzicami dzieci już 6 miesięcznych – naprawdę gorąco polecam Wam tę pozycję.

Oprócz zabaw które proponują autorki, my będziemy jeszcze używać ich do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

IMG_1404 IMG_1405

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:
  • roxi, 2 stycznia 2016, 21:13

  Odpowiedz

  FAJNIE WYGLĄDA.. MYŚLISZ ŻE MOJEJ LILI JUŻ KUPIC? MA 6 MIESIĘCY? ILE TO KOSZTUJE? I GDZIE MOŻNA DOSTAĆ?

   • Marzena, 3 stycznia 2016, 11:43
   • Autor

   Roxi – myślę, że spokojnie. Na początek oczywiście nie ma sensu abyś wycinała małe etykiety – ale możecie świetnie się bawić poprzez pokazywanie zwierzątka (część 1 zestawu) i mówienie na głos przez Ciebie dźwiękonaśladowczego oraz odwracanie karty ze zwierzątkiem i pokazywanie zapisu słowa dźwiękonaśladowczego.

  • roxi, 3 stycznia 2016, 16:07

  Odpowiedz

  dzięki 🙂 mysle ze wkrótce nabędziemy taki egzemplarz:)

  • Monika, 20 stycznia 2016, 10:57

  Odpowiedz

  Mam oba zestawy. Zaczęłam używać około 9 miesiąca urodzeniowego córeczki (wcześniaczki z 33 tc). Prezent od ciotki neurologopedki (jak dobrze, że ją mamy;)). Obrazki piękne! Jakość pierwsza klasa! Po tylu miesiącach niewielkie zniszczenia. Teraz ma 22 miesiące i przymierzam się do wycięcia małych etykiet (tu faktycznie trzeba koniecznie zalaminować) – jako element nauki czytania MK. Polecam! przy okazji super blog! jestem pierwszy raz! pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.