Memory “Zima” i trochę wspomnień

Memory “Zima” i trochę wspomnień

6 stycznia 2016 Percepcja słuchowa i wzrokowa Utrwalanie głosek 6

Dziś zabrałam się za katalogowanie i porządkowanie zdjęć w  czeluściach mojego komputera. Sortuję je i przygotowuję do zrobienia kolejnej foto książki dla dziadków.  Przeglądając fotki z ubiegłego roku natknęłam się na tę fotkę którą zrobiłam wiosną.

11188214_10206586460566661_1798236062139172366_n

Byliśmy wtedy jeszcze przed diagnozą i dmuchawce to była tylko fajna zabawa. Dziś spojrzałam na tę fotkę i wiecie co mi przyszło jako pierwsze do głowy?

“Ale wspaniałe ćwiczenie oddechowe!”

Niezłe olśnienie, nieprawdaż? 🙂 W tym roku oprócz zabawy w dmuchanie dmuchawców, będę miała świadomość, że przy okazji fantastycznej zabawy – ćwiczymy oddech 🙂

Ale ja tu o wiośnie, lecie… a za oknem zima. Czy u Was też już spadł pierwszy śnieg? U nas niewiele, ale to zupełnie nie przeszkadzało, żeby dzieciaki już szalały na sankach.  A skoro zima i śnieg…to może po powrocie z sanek warto pograć z dziećmi w moje memory “Zima”?

Memory które dla Was i Milci przygotowałam wygląda tak:

memzima

i przy okazji zabawy poćwiczymy głoski: ż, cz, sz (łyżwy, szalik, czapka, rękawiczki, nauszniki). Zachęcam do pobrania i wydruku.

Wspaniałej zabawy Wam życzę!

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

6 komentarzy

 1. Wiola pisze:

  dziękuję 🙂

 2. rene pisze:

  Dobrze Was mieć!

 3. madzikm pisze:

  Jestem zachwycona tą grafiką! w temacie posta – mój mąż się śmieje, że niedługo wezmę do pracy słoik ogórków i zrobię z tego pomoc logopedyczną:) niemal na wszystko patrzę pod tym kątem:)

  • Marzena pisze:

   Dziękuję bardzo 🙂
   A jeśli chodzi o pomoce…tak zauważam u siebie tę samą tendencję – odkąd mamy diagnozę na kawałek sznurka patrzę pod kątem terapii córki i myślę – cóż można by z tego wystrugać ciekawego? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.