#CzasNaPogaduchy odc. 27 – ćwiczenia motoryki małej i zabawy logopedyczne

#CzasNaPogaduchy odc. 27 – ćwiczenia motoryki małej i zabawy logopedyczne

Co to jest #CzasNaPogaduchy?

#CzasNaPogaduchy to cykliczne spotkanie w mediach społecznościowych, podczas którego znajdziesz porcję wiedzy z zakresu terapii dziecka z problemami z nabywaniem i rozumieniem mowy.
Znajdziesz tu także sporo motywacji, pomysłów na ćwiczenia terapeutyczne, a także pogadamy sobie jak mama z mamą przy kawie i ciastku o wszystkim i niczym – bo nie samą terapią dziecka człowiek żyje.
Czasem się pośmiejemy, czasem poplotkujemy, pogadamy też o wodzie i pogodzie.
Podczas #CzasNaPogaduchy odpowiadam także na Wasze pytania, ale plotę również 3 po 3 co mi ślina na język przyniesie.

Zapraszam Cię serdecznie!


Jeśli masz ochotę być z nami na żywo podczas tych luźnych spotkań – zapraszam Cię w każdy czwartek o godzinie 10:00  na mój profil na Facebook.

Chcę Was motywować, chcę aby na Waszych ustach pojawił się uśmiech, chcę abyście się zrelaksowały i ze zdwojoną siłą ruszyły po spotkaniu do ćwiczeń terapeutycznych z Waszymi pociechami.


27 spotkanie #CzasNaPogaduchy,  zostało nagrane 07.02.2019

Dzisiejsze spotkanie jest mocno luzackie a w nim:

✅ Ogłaszam konkurs plastyczny dla dzieci – https://krwr.pl/aj3ko

✅ Informuję o tym, że Wydawnictwo Edukacyjne organizuje Ogólnopolską Konferencję „W świecie elfów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia”, na którą zostałam zaproszona jako prelegentka – bardzo mi miło, dziękuję <3


Plotę jeszcze trochę 3 po 3 z naciskiem na to, że podczas mojej prelekcji należy się spodziewać głównie energetycznego kopniaka, ciągle wracam do tematu obiadu (też jesteście ciekawi co będzie na obiad? ) i proponuję After Party po konferencji. W końcu trzeba się integrować, co nie?

✅ Informuję, o tym że na mojej grupie Kreatywna terapia przez zabawę – grupa Marzeny Fenert rusza wyzwanie #JestemKreatywna, które ma na celu pobudzenie Was do jeszcze większej kreatywności, do pokazania swoich pomysłów, do przełamania się w samej sobie i uwierzenia w siebie, że też potraficie wyczarować świetne pomoce z niczego praktycznie! Do wzajemnego inspirowania się swoimi pomysłami!

Co zyskacie dzięki wyzwaniu?
📌 Mniej śmieci do wyniesienia – nauczycie się przetwarzać „odpady” na wartościowe pomoce.
📌 Pobudzicie swoją kreatywność!
📌 Przekonacie się, że też potraficie!
📌 Zobaczycie co wykonali inni i będziecie mogły stworzyć podobną pomoc dla swojego dziecka.

Z terapeutycznego mięsiwa dzisiaj było:

✅ Nauka zapinania guzików
✅ Tworzenie pomocy online do nauki zapinania guzików
✅ Nauka wiązania butów
✅ Pierwszy na świecie live w którym prowadzący wiązał buty na live 😉 Bo dlaczego by nie?
✅ Jak ćwiczyć z dzieckiem stopniowanie wielkości oraz wzbogacając jego mowę posiadając tylko obrazki?
✅ ćwiczenia artykulacji, pamięci i motoryki dużej przy rymowankach.


Ćwiczenia motoryki małej

Aby wspomóc dziecko w nauce zapinania guzików oraz wiązania butów, musisz proponować dziecku jak najwięcej aktywności związanych z tym tematem.

Proponuj mu także ćwiczenia motoryki małej takie jak przewlekanki, które oczywiście po przewleczeniu sznureczka przez otwory dziecko może wiązać.

Możesz mu stworzyć specjalne pomoce do nauki zapinania guzików: potnij piankę kreatywną na paski. Na jednym końcu przyszyj guzik, na drugim zrób otwór. Tak powstałe paski dziecko może ze sobą spinać tworząc długi łańcuch.

Zabawy logopedyczne – Nauka stopniowania:


Rozrzuć na stole różne ilustracje. Naprzemiennie razem z dzieckiem losujecie po jednym obrazku. Zabawa polega na tym, aby dziecko stopniowało wylosowany obrazek.

Na przykład dziecko wylosowało ilustrację buta i mówi: duży but – mały bucik. Ilustracja chmury: duża chmura – mała chmurka.

Nie zapominaj także o tym aby o danej ilustracji trochę więcej z dzieckiem porozmawiać zadając pytania pomocnicze typu: jakiego koloru jest ta chmurka itp.

Zabawy logopedyczne – Rymowanki

Ręce w górę podnosimy,

Dookoła się kręcimy

Prawą nóżką tupnąć raz

I do tego klask, klask, klask,

Lewą nóżką tupnąć raz,

I do tego klask, klask, klask.

Ręce w górę, ręce w bok,

Mały przysiad potem skok.

Pamiętaj o tym aby tego typu rymowanki mówić i pokazywać z dzieckiem jak najczęściej.Zapraszam!


Chcesz pomóc swojemu dziecku i wspierać rozwój jego mowy oraz naukę czytania?

Mam dla Ciebie ćwiczenia ogólnorozwojowe które Ci to ułatwią!

Zobacz moje zeszyty ćwiczeń “Radośnie rosnę i myślę” dzięki którym Twoje dziecko będzie ćwiczyło umiejętność logicznego myślenia, kategoryzacje, analizę i syntezę wzrokową oraz inne umiejętności, tak niezbędne do prawidłowego rozwoju mowy i wdrażające je do nauki czytania i pisania.Szukasz innowacyjnej formy wspomagania rozwoju mowy dzieci?

Zobacz pomoce z serii „Kreatywne Wspieranie Mowy” – atrakcyjne dla dzieci, dobrane merytorycznie do ich potrzeb, o nowatorskiej i profesjonalnej grafice oraz perfekcyjnej jakości wykonania.
Masz ochotę pobrać darmowe materiały edukacyjne dla dziecka?


Zapisz się na mój bezpłatny* newsletter i pobierz „IDZIEMY NA RYBY!” – darmowy zestaw edukacyjny do zabaw z dzieckiem!

ZAPISUJĘ SIĘ NA NEWSLETTER:*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach KreatywneWrota.pl Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *