Cukiernia – sylaby otwarte

Przygotowałam nowe pomoce wraz z krótką historyjką dla mojej córeczki:

“Oto bajkowa cukiernia w której Zosia sprzedaje ciastka. Niestety do cukierni wbiegł piesek i poprzewracał ciastka. Pomóż Zosi uporządkować ciastka.”

Jako, że pomocy jeszcze nie wydrukowałam – dopiero za to się zabieram, nie pokażę Wam fotek jak się bawimy, tylko krótko opiszę – może to Was zainspiruje…albo po prostu będziecie bawić się po swojemu.

Na planszy z cukiernią kładziemy kontur ciastka z sylabami i prosimy dziecko aby pomogło Zosi i uporządkowało ciastka. dziecko ma położyć odpowiednie ciastko z sylabą, na konturze ciastka z tą samą sylabą. Następnie zabieramy kontury ciastek i mówimy “Gdzie PO? Połóż PO koło  Zosi.” itd.

cukierniatresc

Przygotowałam dla Córki i udostępniam także Wam: planszę z cukiernią oraz ciastka plus kontury z paradygmatami P. Na planszy z ciastkami umieściłam także puste kontury oraz “czyste” ciastka. Jeśli ktoś z Was jest już na dalszym etapie – może sobie po prostu wpisać odpowiednie sylaby w puste miejsca mazakiem.

Będzie mi bardzo miło jeśli pozostawisz po sobie komentarz. Każdy pozostawiony przez Was komentarz jest dla mnie na wagę złota. Wiem wtedy, że to co robię ma sens, że korzysta z mojej pracy więcej niż jedno dziecko 🙂

Pamiętaj, że pobierając moje pomoce zgadzasz się na WARUNKI KORZYSTANIA.

Cukiernia – plansza z cukiernią oraz plansza z ciastkami jest do pobrania tutaj.

 

Miłej zabawy! 🙂