Absolutny hit – piżamorama

Absolutny hit – piżamorama

8 stycznia 2016 Eksperymenty Percepcja słuchowa i wzrokowa 4

Dziś chciałabym Wam przedstawić absolutny hit książkowy – pozycję którą po prostu musicie mieć w swojej biblioteczce. Piżamorama to dwie książeczki: “Paryż” oraz “Nowy York”. Co w tych książeczkach jest na tyle niezwykłego, że się nimi zachwycam?

Piżamorama to niezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego zgiełku, świateł i ruchu Nowego Jorku oraz Paryża.

IMG_1761

W Piżamoramie wykorzystano starą technikę animacji ombro cinema, opartą na iluzji optycznej, sprawiającej złudzenie ruchu animowanego. Dołączona do książki sztywna folia z nadrukowanymi paskami sprawia, że ilustracje na każdej stronie książki ożywają.

IMG_1762

 

Zwyczajna, zdawałoby się na pierwszy rzut oka strona z książki – ot po prostu samolot powoli zniżający pułap aby wylądować na lotnisku, a pod nim ruchliwa droga…

IMG_1763

 

Po nałożeniu na stronę dołączonej do książki folii – wszystko ożywa! Przesuwajcie powoli folię w prawo i lewo – a zobaczycie jaki jest ruch na ulicy!

IMG_1764

 

Już dawno czytanie książki już dawno nie było tak ekscytujące i zabawne. Gdy już skończycie zabawę z “animacjami”, przyjrzyjcie się ilustracjom w książce. Autorzy zastosowali w nich techniki mieszane, miksując papierowe wycinanki z ilustracją tworzoną komputerowo, co dało w połączeniu z techniką ombro cinema bardzo fajny efekt wizualny.
Nie sądzę by zabawa z tą publikacją szybko się Wam znudziła 🙂

Milenki po prostu nie mogę oderwać od tych książeczek – są naprawdę cudowne!

Usiłowałam sama nakręcić filmik jak wygląda animacja w tych książkach, jednak nie jestem dobrym “filmowcem” 😉 Wybaczcie 😉 Ale pokaże Wam filmik z You Tube – obejrzyjcie…. i biegnijcie do księgarni 🙂

IMG_1765

 

 

Jeśli uważasz, że to co piszę jest wartościowe, podziel się wpisem ze znajomymi:

 

4 komentarze

 1. miraga pisze:

  Też kilka dni temu zachwyciłam się tą pozycją, rewelacja.

 2. Ania W. pisze:

  hehe
  jak pokazałam K. to od razu się mu oczy zaświeciły
  także jutro gnam na zakupy :D:D
  dzięki !

  • Marzena pisze:

   🙂 hahahaha tak tatuś też będzie miał masę zabawy 😉
   Dobre ceny mają w Bonito 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.